Sonuç dakika haberi | Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran foto

Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran foto

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı evvel çeken dedesi ve silah arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Böyle bir dedenin torunu, evladı olmaktan bire bir nöbet daha alım duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’de gerçekleşen tıpkı etkinlikte İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar ayrımsız ışık ödül edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı geçmiş calip silah arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri rubai, duyarlı anlara sahne oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) yoluyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu da katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Endişe aracılığıyla Veysal Tipioğlu’na ihsan edilen çerçeveletilmiş foto duygulu anlara hayalet oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda savaş eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı namına dürü edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’bile Bursa’nın kurtuluşunda o günkü şehremaneti binasına girip, askeri karargaha önceki bayrağı calip ekibin içerisinde kayran aldığı öğrenildi.

“Böyle bire bir dedenin torunu, evladı olmaktan aynı sefer henüz alım duydum”

Haddinden Fazla duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok bahtiyar edip çok düşündürücü tıpkı fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ermiş Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde yurt, millet, sembol ve kahramanlık türküleri tüter. Vatan, budun, simge amacıyla şehadet şerbetini içen aslanların olduğu benzeri ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu kim hakeza aynı milletin evladı olduğuma, tıpkısı defa henüz çekicilik duydum. Kanlarıyla eren bayrağımızı sancak işleyen, topraklarımızı vatan eden aziz şehitlerimizi tıpkı sefer daha huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin değme zamandan elan çok birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi istekle beraber namına ülkeye, millete, bayrağa çalışmak gerekliliğini rapor ediyorum. Kocaeli Güvenlik Müdürlüğü üstelik bu düsturlarla muhterem Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, birey, para ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan kesintisiz eren Kocaelililerin emrindedir. Hakeza ayrımsız dedenin da torunu, evladı olmaktan aynı sefer elan alım duydum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Share: