SPK, iki şirketin bölüt arzını onayladı

Anamal Piyasası Müesses (SPK), Tera Yatırım Taşınır Değerler ATLATMAK ile Ahlatcı Gaz Tevzi Enerji ve Yatırım ATLATMAK’nin bölüt arzını onayladı.

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Tera Envestisman’ın 10 liradan, Ahlatcı Doğal Gaz Tevzi Erke ve Yatırım’ın 66 liradan bölüt bildirme başvurusuna icazet verdi.

Gedik yatırım Menkul Değerler’in 177,4 milyon liralık, Euro Yatırım Holding AŞ’nin 90 milyon liralık bedelci, İdeal Mali Teknolojiler ve Danışmanlık SERPMEK’nin tahsisli resülmal artırımı onaylandı.

Creditwest Faktoring’in 210 milyon teklik, Volkswagen Doğuş Finansman NAN’nin 500 milyon lira, Enerjisa Erke’nin 15 bilyon liralık, Dürüst Faktoring’in 143 milyon lira, Şekerbank’ın 1,5 bilyon teklik borçlanma aracı ihraç başvurusuna müsaade verildi.

Asamble, TF Hayat Isticar ZIYAN ETMEK’nin 15 milyar teklik, Kalkınma Envestisman Huzur Isticar SAVUŞMAK’nin 2 milyar teklik icar sertifikası ve VİDMK ihracı başvurusunu onayladı.

Albaraka Portföy Yönetimi NANIAZIZ Kapsam Girişim Sermayesi Envestisman Fonu ile Kalkınma Aşama Sermayesi Portföy Yönetimi KAZANÇ Kalkınma ODTÜ Teknokent Etap Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna cevaz verilmesi ve katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talepleri olumlu karşılandı.

İdari para cezaları ve cürüm duyuruları

SPK, Diriteks Basübadelmevt Oluşum Sanayi ve Ticaret ZIYAN ETMEK’ye finansal raporlarını Kamuyu Tenvir Platformu’na (KAP) eskiden ve/yahut birlik namına bildirmemesi nedeniyle 69 bin 783 liralık idari para cezası uygulanması kararı verdi.

Global Taşınır Değerler NAN (GLBMD) hisse piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili namına yapılan tetkik sonucunda tıpkısı isme 1,75 milyon teklik yönetimsel nakdî ceza uygulanması kararı alındı.

A1 Capital Envestisman Menkul Değerler NAN’ye, RTA Laboratuvarları Dirim Bilimsel Mahsulat İlaç ve Makine Sanayi Tecim NAN (RTALB) aracılığıyla 13 Mart 2020’de Kamuyu Işıklandırma Platformu’nda yapılan hususi ebat açıklamasının öncesinde ve sonrasında RTALB hisse piyasasında gerçekleştirilen amal dolayısıyla 24 milyon 646 bin liralık yönetimsel para cezası uygulandı.

6362 az Anamal Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilişkin mevzuat kapsamında yapılan tetkikat sonucunda 5 isme toplamda 1,15 milyon liralık yönetsel para cezası verildi.

Mensa Sınai Ticari ve Finansal Yatırımlar ATLATMAK’nin (Mensa YEMEK) hesap ve işlemlerinin 6362 az Resülmal Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgilendiren mevzuat kapsamında incelenmesi sonucunda bire bir insanoğlu karşı duyurma yapılması kararı alındı.

SPKn ve ilgilendiren mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda üç âdemoğlu karşı yansıtma, tıpkı yaşama ile ilişik yanlışlık ihbarı yapılması kararlaştırıldı.

Türkiye’de beledi kişilere müteveccih olarak genel ağ marifetiyle sıkıntılı dışında kaldıraçlı prosedür yaptırıldığı belirlenen 59 internet sitesine erişimin engellenmesi üzere Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası layıkıyla türel işlemlerin yapılması kararı alındı.

Share: