Sultanbeyli’de tıpkı mağaza açılışa hususi indirim yapınca izdiham yaşandı! Polis Güçleri kepenkleri kapattırdı

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesindeki bir salon, kullanılmamış şubelerinin açılışına hususi indirim yaptı. Kampanyayı duyan ve indirimden faydalanmak talip vatandaşlar ise açılış saatinden saatler ilk salon uğrunda yerini aldı. Salon önünde metrelerce uzunlukta kuyruklar oluşturan vatandaşlar, mağazanın önünde izdihama sebep oldu.

POLİS GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Kepenklerin açılmasıyla birlikte oluşan yığılışma zımnında mağaza yetkilileri aracılığıyla kepenkler idraksiz kapatılarak içeriye vatandaşların girişi engellendi. Polis Güçleri, vatandaşların sorunsuz dağılmaları ve salon uğrunda ve çevresinde sevgili yaşanmaması için serbest asayiş önlemi aldı.

”BİZİ KANDIRDILAR, HEPİMİZ BURADA KIYGIN OLDUK”

İndirim üzere mağazaya gelen Serkan Uca kepenklerin idraksiz kapatılmasına aksülamel göstererek, “Sabah saat 9’dan beri burada bekliyorum burada. Çamçak filan alacaktım. Bizi kandırdılar, hepimiz burada mağdur olduk. Neymiş yığılma varmış ama hiçbir izdiham bulunmayan. Yöntemince kayışçı, bizi kandırdılar” dedi.

”BURAYA 3-4 BİN KİŞİ TOPLANILDI”

Azize isimli bire bir vatandaş ise “Haddinden Fazla balaban ayrımsız reklam yapıldı. Sultanbeyli’den Ümraniyelere kadar kataloglar dağıtıldı. Çok şişman reklamlar oldu. Burada 3-4 bin birey toplanıldı. İçeriye elden 400-500 dirilik makbuz. Buraya veri kanalları çağrıldı. Reklamlar yapıldıktan bilahare ‘polis memurları izin vermiyor’ denildi, tenzilat halel edildi. Polis memurlarına şikayetimizi beyan ettik. Bu ayrımsız adamlık suçudur. Bu büyüklüğünde insanı toplandılar. Çabucak şikayetçi atılmak istiyoruz” diye konuştu.Share: