Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online yerine meydanda artırmayla satışa çıkarılacak

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 yer online namına ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem dahi kişi konutunu inşa etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 evvelce, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Küşade artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması de yatırımcıya hafif sağlıyor. Yatırım için verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde kayran alıyor. Mavera yandan İstanbul’da satışa çıkma ara sıra arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde bulunan tıpkı emlak danışmanı, “Sunturlu tıpkı punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Detaylı zamandır ülkemizde bölük arzında eksiklik ve ülkü vardı. Vatandaşlar birlikte özlük arsalarında inşaat ika fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu strateji edecektir. Hele evi sıfır, familya yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Herhangi Bir şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle almanak artım yüzde 9 bu çok heybetli enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu tıpkısı zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa kabul etmek ve 24 kamer taksitle almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça çok bağ olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda niteliksiz bir ocak ika veya ev kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: