TEB Beyin Düşün ve Deneyimsizlik Buluşması ‘Bankacılığın Ötesinde’ temasıyla gerçekleşti

15 yıldan bu yana hem gurur zarfında hem da mevki genelinde farklı platformlarda inovasyonu geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya müteveccih balaban adımlar atan Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu yılki Hatır Fikir ve Bilgisizlik Buluşması’nı “Bankacılığın Ötesinde” temasıyla gerçekleştirdi.

Harvard Business Review Dergisi Genel Eser Yönetmeni Serdar Turan’ın moderasyonunda gerçekleşen TEB Düşünce Düşün ve Gençlik Buluşması “Bankacılığın Ötesinde” konulu siyasal ile başladı . Panelde TEB Genel Müdürü Beklenti Leblebici, TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ve S360 Genel Müdürü Asalet Ziyalı yenilikçi eser, bakım ve iş yapış şekilleriyle topluma, çevreye, ekonomiye zait ağırbaşlılık yaratarak bankacılığın ötesine zahir geçileceğini konuştular.

Etkinlik, sürdürülebilirlik alanında karın lideri, haddinden fazla satan Trilyon Dolarlık Değiş (The Trillion Dollar Shift) ve Eskimemiş Iktisat İşi (New Economy Business) kitaplarının yazarı Marga Hoek’mağara “Dünyada Pozitif Sıklet Yaratarak Muvaffakiyetli İşler Fora Etmek” oturumuyla bitmeme etti.

TEB Umumi Müdürü Ümit Leblebici konuşmasında, günümüzde gelinen noktada “yeterince gür” olmanın yetmediğini, bunun ötesine geçilmesi gerektiğini söyledi. Leblebici konuşmasına şöyle bitmeme etti: “Pandemi sonrası dünya baştan şekillenirken daha çok kimsenin yegâne başına ayar üretemeyeceğini gördük. Eskimemiş dünyada var olabilmek amacıyla kendimizi, şirketlerimizi, hareket yapış şeklimizi, karın yapımızı dönüştürmemiz gerekiyor. Üstelik bunu zeminin sürekli değiştiği, bozuk formüllerin ve umumi kabullerin yeterince muteber olmadığı tıpkısı ortamda yapmamız gerekiyor. Hem gelgel içinde hem bile hava dışındaki paydaşlarla yapılan aksiyon birlikleri başarının olmazsa gayrimümkün faktörü haline geldi. Tığ de emek arkadaşlarımız, öğrenciler, girişimciler, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, sektörün önde mevrut isimleri ve üniversitelerle şu temel büyüklüğünde oluşturduğumuz inovasyon ekosistemini her güzeşte ahit elan de geliştiriyoruz. Gurur içindeki girişimcilerimizi dinleyip yenilikçi fikirlerini birer müteşebbis kadar hayata geçirmeleri için onlara inovasyon ve girişimciliği destekleyen ayrımsız hisse senedi ortamı yaratıyoruz. Öğrencileri dinleyip onlara inovasyon yapmaları amacıyla destek oluyoruz. Girişimcileri dinleyip onlara hoppadak finansman desteği değil projelerini hayata zahir geçirecekleri konusunda dahi kösemenlik ediyoruz. Müşterilerimizi dinleyip onlara hayatlarını kolaylaştıracak eser ve hizmetler sunuyoruz. Mecmu bu çalışmalarımızda benimsediğimiz ‘dolgunca ve yaşıt bir banka’ anlayışıyla akım ediyoruz.” dedi.

Leblebici, “bankacılığın ötesine” döndürmek isteyen bankaların ya iş birliği yaptığı diğer platformlar amacıyla bankacılık hizmeti altyapısı sağlayacağını evet da platformu kendisi kurarak müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak iz ve hizmetleri finansal eser ve hizmetlerle alay malay sunacağını söyledi. Leblebici şöyle devam etti: “Yaptığımız yekpare işleri topluma, çevreye, ekonomiye zait yük yaratarak baştan niyet etmek bizim amacıyla ‘bankacılığın ötesi’ yaklaşımımızın genişlik majör maddelerinden biri. TEB kendisine devlet ve topluma katkı sağlayan seçkin cins projeyi destekleyerek toplumda mebzul ve kat sayı aynı banka doğmak istiyoruz. Aynı şekilde müşterilerimize üstelik ‘ongun ve eş aynı banka’ kalkışmak istiyoruz. Bunun amacıyla ihracatçılarımızı destekliyor, Aşama Evleri ile girişimcilerimizin birlikte oluyor, CEPTETEB İşte ile KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırıyor, ferdî müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran yayın, bakım ve çözümler sunuyoruz. Müşterilerimiz, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve toplumumuz tutmak için mecmu paydaşlarımız amacıyla ‘bol ve örnek vezneci’ olma anlayışıyla akıntı ediyoruz.”

“Fazlalık sıkıntı yaratan bankacılık ciddi önceliklerimizden”

“Bankacılığın Ötesi” kavramını, birçok bakım sağlayıcıdan oluşan tıpkısı ekosistem aracılığıyla ani aşkın kitap ve hizmetin entegre ve insicamlı tıpkı şekilde müşterilerimize sunulduğu hava ve bakım tabanlı bir iş yaklaşımı adına tanımlayabiliriz” diyerek mütekellim TEB İnsan Kaynakları Umum Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ise şunları söyledi: “Bu deyim, dijitalleşmenin artmasına paralel kendisine ehemmiyet kazanan, buradan beslenen ve alelhusus mal sektörünü etkileyen ana aynı yaklaşım. TEB yerine önemli önceliklerimizden biri olan ‘pozitif kalın yaratıcı bankacılık’ anlayışı de bizim için bankacılığın ötesine görevlendirmek kavramının yeryüzü oylumlu parçası. Yaptığımız kamu işlerde sürdürülebilirliğe, topluma, gençlerimize, çevreye elbette tıpkı fazlalık sıkıntı yarattığımızı sorgulayarak, bu konuda henüz kaynamak üzere yollar arayarak, sürdürülebilirliği iş yapış şeklimizin merkezine koyuyoruz. Bunun için rastgele geçen çevrim genişleyen tıpkısı ekosistemle debi ediyoruz.” dedi.

Bellek Düşünüm Yarışması’na bu yıl 6.500 başvuru

TEB Düşünce Düşün Yarışması bu yıl 147 değişik üniversiteden başvuru alırken, gelen başvuru sayısı 6.500’ü aştı. Projelerin yüzdelik 55’i üniversite öğrencilerinden, yüzde 35’i TEB müşterilerinden geldi.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışmanın jürisi TEB Umumi Müdürü Ümit Leblebici, 2C Proje Evi Müessis Ortağı Didem Altop, Fast Company Kurucusu Rauf Dokunaklı, 212 Müessis Ortağı Uca Karabey, TRAngels Kurucu Ortağı Hüseyin Karayağız, KPMG Türkiye Müşavirlik Bölüm Başkanı Emniyetli Alper Karaçar, Google Türkiye Mutluluk Direktörü Mehmet Keteloğlu, DgPays Genel Müdürü Serkan Ömerbeyoğlu, Binovative Kurucusu Gaye Peksavaş, Vestel Ventures Umumi Müdürü Kavi Saf, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi İrem Şanal, LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş’deri oluştu.

TEB Hatır Fikir Yarışması’nın Mektepli ve Kullanılmamış Çıkışlı kategorisi birincisi Melih Şahaner, ikincisi Gökçe Ceylan ve üçüncüsü Mehmete Güler’e mali ödüller verildi. Ayrıca bildirme inovatif 3 proje sahibi Bahçeşehir Üniversitesi marifetiyle MBA Bursu ile ödüllendirildi.

Müşteri kategorisinin birincisi Gaye Kağıtcı, ikincisi Caner Çömlekçilik, üçüncüsü Musa Apışlık oldu. Bu şampiyonlara finansal ödüller ve ayrıca birinciye uslu telefon ihsan edildi.

Girişimcilerin projelerinin değerlendirildiği Teknolojik Girişimci kategorisinde Müge Baltacı birinci olurken, ikinci Erhan Demircioğlu, üçüncü ise Itır Bektaş Tarih oldu. Teknolojik Müteşebbis kategorisi şampiyonları finansal ödüller kazanırken, mecmu finalistler TEB Aşama Evi’hangi katılım hakkı kazandı.

TEB’mağara Türkiye’de tıpkısı önce olan ve bu sene yedincisini gerçekleştirdiği TEB Çekicilik İçi Girişimcilik Programı ödülleri de törende dağıtıldı. Programa bu sene 120 etkin çöz hamle projeleriyle başvurdu. TEB’in Çalım içi Girişimcilik Programı ile gelgel içinde işbirliği ve eş emek kültürü gelişirken, TEB’lilerin müteşebbis yanları dahi giderek güçleniyor. Program ile gelgel ortamında yenilikçi ve bankanın geleceğini değiştirebilecek projeler üreten ve projelerini bire bir müteşebbis gibi hayata nâkil “İç Girişimciler” yetiştirilmesi amaçlanıyor.

CEPTETEB’den BinBin ile ulaşımı kolaylaştıracak iş birliği

TEB Tedarikçi Buluşması’nın 12’ncisi gerçekleştirildi

TEB’den ekonomiye 126,2 milyar TL bindi

Share: