Tekirdağ’dan güdük kısa

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, ücretsiz ibret kitaplarının dağıtım sürecini yerinde inceledi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya bakarak, Ulusan, Süleymanpaşa ilçesinde ücretsiz ibret kitapları tevzi deposunu müzakere etti, yetkililerden vukuf aldı.

Yetişek Müfettişleri Başkanı Ertuğrul Balkır ve Süleymanpaşa İlçe Milli Terbiye Müdürü Ebubekir Atilla inceleme fail Ulusan’a zevcelik etti.

Vali Sebep, martir ailesini konuşma etti

Tekirdağ Valisi Ermiş Saika, Ergene ilçesinde şehit ailesini mülakat etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yıldırım, Tunceli’nin Ovacık içesinde askeri komütatör geçerken yola döşenen patlayıcının engin kumanda ile patlatılması sonucu şehit olan Güllabi Komando Mehmet Anlaklı Erden’in ailesini konuşma ederek, aileyle yakından ilgilendi.

Ziyarette, Kur’an-ı Alicenap okundu, şehit Mehmet Anlaklı Erden ve tamlık şehitler üzere yakarış edildi.

Vali Saika’a ziyaretinde, Ergene Kaymakamı Mehmet Emniyetli Taşcı, İl Itimat Müdürü Mehmet Hakan Fındık zevcelik etti.

Göletlere bala balıklar bırakıldı

Süleymanpaşa İlçe Ekincilik ve Orman Müdürlüğü’nce 8 bin sazan yavrusu göletlere bırakıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, 2022 balıklandırma programı kapsamında, Edirne/ İpsala Akarsu Ürünleri Üretim İstasyonu’ndan teslim alınan balıklar, Otmanlı, Selçuk, Kazandere, Doğrukkaracamurat ve Demirli mahallesinde bulunan göletlere bırakıldı.

Kaynakların korunması, sürdürülebilirlik ve balıklandırma programının başarıya ulaşması üzere av aracı, balık boyu, av zamanı ve meydan yasaklarına uyulması konusunda vatandaşlara vukuf verildi.

Share: