Tekirdağlı alan topu antrenörü başarısını atletizmde dahi Balkan şampiyonu yerine gösterdi

Atletizm dahi 3 farklı branşta Türkiye şampiyonluğu bulunan 43 yaşındaki alan topu antrenörü Serdar Antrenör ilk kez katıldığı Balkan Şampiyonası’nda değerli madalya kazandı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinde tenis antrenörü kendisine görev özne Antrenör, 2 kamer geçmiş Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’na katıldı.

Konya’da 30-31 Temmuz’da planlı şampiyonada etraflı atlama, yüksek atlama ve 110 metre engelli koşuda kızıl madalyaya kazanarak Türkiye şampiyonu olan Çalıştırıcı, Yunanistan’bile düzenlenen Balkan Masterler Atletizm Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Belletici, 23-25 Eylül’birlikte 26 ülkeden kestirmece 900 sporcunun katıldığı şampiyonada, üç kadem atlamada kızıl, ince girişim atlamada ise sim madalya kazandı.

-“Türk bayrağını savurmak beni gururlandırdı”

Serdar Çalıştırıcı, AA muhabirine, şampiyonadan madalya ile döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Şampiyonanın kendisi üzere çokça sunturlu tıpkısı sınama olduğunu rapor fail Belletici, şunları kaydetti:

“Şampiyonaya bizim üzere çok iyiydi. Masterler namına şampiyonaya federasyonun desteğiyle gittik. Bana temas zaman destek olan Süleymanpaşa Uray Başkanımız Cüneyt Yüksel’e de teşekkürname ederim. Büyüklük yerine çokça adamakıllı dereceler aldık orada. Şampiyonada gördüklerimizi burada uygulamaya hız edeceğiz. Üç hamle atlamada kestirmece 10 metre atladım. Orada Türk bayrağını savurmak beni gururlandırdı. Türkiye orada haddinden fazla gür baziçe ettiğimize inanıyorum.”

Antrenör, sporun yaşının olmadığını göstermeye bitmeme edeceğini dile getirdi. Gelecek sene İstanbul’bile gerçekleşecek şampiyonaya babasını birlikte hazırlayacağını anlatan Belletici, şunları kaydetti:

” Ego 43 yaşındayım orada 90 yaşında bile sporcular vardı. Orada 90 yaşındakiler da şampiyonaya katılmıştı. Bu misil ben babamı da şampiyonaya hazırlayacağım. Onun üstelik madalya kazanmasını hedefliyorum. daha çok çalışıp seneye farklı yarışmalara hem sporcularımı solmak hem dahi kendim yıpranmamış şampiyonalara yekinmek istiyorum.”Share: