TOKİ, 26 ilde 365 arsayı ayan artırmayla satacak

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in dahi aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı berrak artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, göz, tecim, sanayi, turizm yapılış alanı, hususi ekol alanı, akaryakıt istasyonu, gayrimuntazam üretim, oto galericiler sitesi, park ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle topluluk olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 lira olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Sazak, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’da kâin 365 yer ayan artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’birlikte iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden üstelik öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay mehil

Alıcılar, göz, tecim, uran, turizm kuruluş alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel ile ehil olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba günü saat 10.30’bile yapılacak sarih artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’bile mevcut arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki kemiksiz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’de mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar beyninde Adana Çukurova’bile basamak, Ankara Çankaya’de hane ve ticaret, Antalya’bile hane ile tecim, Aydınlık’üstelik turizm bünye alanı, Elazığ’da hane-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’üstelik satışa sunulan arsalar arasında endüstri, beledi hane alanı, aşağı uran sitesi, tarım ve ev alanları de bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’bile göz ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: