TPAO’nun Zonguldak’taki ilkokulda yenilediği katalog ve sınıflar törenle açıldı

Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı (TPAO) tarafından Filyos beldesinde bir ilkokulda yenilenen kütüphane, zeka ve acıklı sınıfı ile öğretmenler odasının açılışı gerçekleştirildi.

Filyos Vadisi Projesi kapsamında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesinde doğal gaz emisyon faaliyetlerini tay tay arabası TPAO yoluyla Hisarönü Zübeyde Kadın İlkokulundaki kitabevi, zeka ve dram sınıfı ile öğretmenler odası yenilendi.

Söz konusu birimlerin hizmete açılması için düzenlenen törene katılan TPAO Umumi Müdürü Melih Eğlek Bilim Adamı, üstlenmekten büyük gurur duydukları Sakarya Gaz Sahası Ihya Projesi’nde gelişigüzel çalıştıkları firmanın desteğiyle ilkokulun kütüphanesi, acıklı sınıfı ve öğretmenler odasını yenilediklerini belirtti.

Yeni eğitim tedrisat yılında çocuklara henüz bereketli eğitim bilimi bulmak istediklerini anlatan Bilgin, “Değerli evlatlarımıza, çocuklarımıza ve yetişek camiasına adamakıllı olmasını diliyoruz. bundan sonra birlikte benzer katkıları eğitim bilimi hayatına, ülkemizin geleceğine yapmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Açılışın arkası sıra Bilim Adamı ve beraberindekiler, yenilenen öğretmenler odası, katalog ile zeka ve drama sınıfını gezdi, burada öğrenciler ve öğretmenlerle dostane etti.

Bilimci, öğrencilere ekol çantası ve mütenevvi hediyeler bile verdi. Merasim böylecene öğrencilerle ekol bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Törene, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Filyos Belediye Reisi Ömer Ünal, İlçe Milli Terbiye Müdürü İsmail Başlangıç ile TPAO’nun deniz altı erke projelerine mühendislik hizmeti veren Schlumberger Mevki Müdürü Metin Talat Güleryüzlü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Share: