Trabzon’da “3. Hayrat Bala Şenliği” düzenlendi

??????? Trabzon’un Hayrat ilçesinde Nuhoğlu Vakfı’nca 3. Hayrat Yavru Şenliği gerçekleştirildi.

Yörenin çaplı çocuklarını foto ve müzik alanlarında geliştirmek üzere kaza meydanında düzenlenen şenlikte, Nuhoğlu Vakfı Hayrat Yavru Konuşma Merkezi’ndeki öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri şarkılardan oluşan tıpkı konser verdi.

Öğrencilerin yaptığı resimlerin yer aldığı serginin dahi açıldığı etkinlikte konuşan Hayrat Kaymakamı Orçun Cüneyt El, şenliğe pandemi nedeniyle durmak zorunda kalınmasına karşın bu süreçte öğrencilerin eğitimlerini sürdürerek ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Nuhoğlu Vakfı Başkanı Hayri Günay Nuhoğlu ise dünyalık adına yetişek seferberliği, ürün bahçesi ile nakit lojmanları gibi gâh projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Danışma eğitimi üstüne kesim adına 2018 yılında yüce aynı adım attıklarına değinen Nuhoğlu, “Hayrat Kaymakamlığı ve Hayrat Belediyesi ile beraber yavru konuşma merkezini açtık. Icap Hayrat gerekse yakın ilçelerden merkezimize mevrut çocuklarımızı sanatla buluşturarak gösterici ve enstrüman üzerine yetişek almalarını sağladık. Amacımız çocuklarımızın yeteneklerini ortaya hissetmek, ufuklarını bollatmak ve onları kalifiye bireyler namına hayata hazırlamaktır. Musahabe merkezimizde bugüne kadar 250 öğrenci eğitim almıştır.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan oyuncu ve direktör Tamer Uzun da benzeri henüz kim düzenlenecek şenliğe ancak dışından 20 çocuğun getirilerek ilçede benzeri müddet konuk edilebileceğini tabir etti.

Bu çocukların Hayrat’lı ailelerin evinde konaklayabileceğini aktaran Levent, “Onlarda az buçuk enstrüman eğitimi alıp buraya mevrut olsalar burada hem konser verseler hem de binaları boyasalar. Bize ressamlar ve çocukların aileleri dahi katılır. Bu projeyi yaparız. Bu şenlik daha bile ayrıntılı yıllar yapıldığı ant Hayrat dünyada biliniyor olacak.” dedi.

Şenlikte, Öz Saygı Atmaca’nın verdiği konserin arkası sıra Tamer Uzun “Sanata Peki” konulu söyleşi yaptı.

Etkinliğe, İYİ Fırka İstanbul Saylav Hayrettin Nuhoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP Trabzon Mebus Ahmet Kayaç, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Üstün Sarıalioğlu ile vatandaşlar katıldı.

Share: