Trabzon’da 3 kızını tabancayla öldürmüştü! O ata, mahkemede konuştu: Allah’tan af diliyorum

Trabzon 1. Ağırbaşlı Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, Of ilçesine bağlı Uluağaç Mahallesi’nde 31 Ağustos 2021’bile kızları Yaren (10), Hiranur (7) ve Elif Beyza Göktaş’ı (4) tabancayla vurarak öldüren mevkuf maznun Emre Göktaş, Iğdır S Tipi Bağlı Ukubet İnfaz Kurumundan Ses ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

“ALLAH’TAN AF DİLİYORUM”

Üzerine, “üstsoy veya altsoydan birine ya üstelik âdem veya kardeşe cebin çocuğa ya de üzeri yahut can kuşu bakımından kendisini savunamayacak durumda mevcut kişiye karşı düşünülerek cani” suçundan 3 defa ağırlaştırılmış hapisle cezalandırılması maksut sanık Göktaş, savunmasında, psikolojik sorunları olduğunu ve olayı hatırlamadığını istikbal sürerek, “Hakeza bire bir olaya karıştığım için çokça üzgünüm. Kimsenin başına gelsin istemezdim. Allah’tan af ve bağışlama diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“NASIL YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Eşiyle geçimsizlikleri olduğunu aktaran Göktaş, olaydan 1-2 kamer önce eşinin babaevine gittiğini ve çocuklarıyla bildirişim halinde olduklarını belirterek, pandemi zımnında eşi rahatsız olduğu için çocukları aldığını ve şişman kızının gelmek istemediğini söyledi. kimi zaman çocuklarını köye götürdüğünü ve olayı hatırlamadığını istikbal süren Göktaş, “Hakeza bire bir düşüncem olsa görüngü elan ilk birlikte gerçekleşebilirdi. Köyüme gitmiş, evdeydim. Çocuklarla evde baziçe oynadık, sıkıldılar gezmeye gittik. Görüngü haset kargaşa içindeydim. Fenomen anını hatırlamıyorum. Öldürme olayını ne şekilde gerçekleştirdiğimi, ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum.” beyanlarında bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanığın eşi Sibel Göktaş ise beyanında, eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, cezalandırılmasını arzu etti. Cumhuriyet Altını savcısı ve maznun avukatının beyanlarının ardından murafaa heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

NELER YAŞANMIŞTI?

31 Ağustos 2021’bile kızları Yaren, Hiranur ve Elif Beyza Göktaş’ı tabancayla vurarak öldüren Emre Göktaş gözaltına alınmıştı. Henüz sonra tutuklanan sanık, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinde 2 Ilkgüz 2021’de bileklerini keserek intihara adım etmişti.Share: