Trakya’da vatandaşlar toplumsal konut projesi amacıyla başvurularını yapmaya başladı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde vatandaşlar Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesine başvurularını yapmaya başladı.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Nazik Toplumsal Göz Projesi” diyerek nitelenen proje kapsamında Edirne’dahi (Gestalt, Hantal, İpsala, Keşan, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü) 1350, Kırklareli’nde (Forma, Pınarhisar, Lüleburgaz, Kofçaz, Demirköy, Babaeski) 1050, Tekirdağ’de (Süleymanpaşa, Hastalıklı, Muratlı, Hayrabolu, Saray) 3 bin 100 konut yapılacak.

E-devlet’in yanı sıra kamu bankalarından Ziraat ve Halk bankalarından birlikte başvuru yapılabiliyor.

Bu kapsamda Trakya’da canlı vatandaşlar sabahleyin saatlerinden itibaren bankalara gelmeye başladı.

Edirne’üstelik Halkbank’a evraklarıyla gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.

Başvuru işleyen vatandaşlardan Süleyman Yakurutlu, AA muhabirine, projenin eş sahibi olmayan vatandaşlara umut olduğunu söyledi.

Projenin evi olmayanlara ev sahibi olmaları önünde zahmetsiz sağlayacağını belirten Yakurutlu, “Bütün tümce memnun şu an. Bu projeden memnunuz, devletimiz insanlarımız üzere uğraşıyor. Bu projeler gençlerimizin geleceği amacıyla yapılıyor.” dedi.

Yakurutlu, içtimai hane projesinin aile fiyatlarını da düşüreceğini öngördüğünü belirtti.

Kıbrıs Gazisi Hasan Kurt de başvuru amacıyla bankaya geldi.

Gazilere tanınan haktan yakalamak istediğini dile getiren Kurt, “Ad Çekme çekimi var mı namevcut mu? Merak ediyorum. 69 yaşındayım bu yaştan bilahare hakeza bir imkan çıktığı amacıyla haddinden fazla memnunuz. İnşallah şansımız emir subayı gider da kurasız aile sahibi oluruz.” diyerek konuştu.

“Bu soy projelerin artmasını kâm ediyoruz”

Kırklareli’nde hayat dolu Dünya Kayalarlı dahi, projenin eş sahibi olabilmek için yetişkin punt olduğunu söyledi.

Bu fırsatı değerlendirmek için bankaya gelerek müracaatta bulunduğunu tamlayan Kayalarlı, “Devletin böyle tıpkı imkanı sunması, halkına cemaat çıkması çok iyice tıpkısı görüngü. Bu soy projelerin artmasını dilek ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olmayı rastgele herif kadar istediğini tamlayan Kayalarlı, “İnsanın başını sokacağı garanti tıpkı yeri olması hayattaki en evire çevire şeylerden birisi.” dedi.

Ekrem Güner üstelik eş filvaki tutmak amacıyla müracaat ettiğini kaydetti.

Güner, toplumsal konut sayısının arttırılmasını istedi.

Tekirdağlı vatandaşlar dahi bankalarda başvurulara başladı.Share: