TRT World Toplu Tartışma 2022

TRT World Toplu Tartışma 2022 kapsamında “Dinginlik ve Stagflasyon Arasında: Dünya Ekonomisi Dönüm Noktasında” başlıklı açık oturum gerçekleştirildi.

TRT World Toplu Tartışma 2022, “Geleceği Formatlamak: Belirsizlikler, Gerçekler ve Fırsatlar” temasıyla bu sene 6’ncı posta düzenleniyor.

Etkinlik kapsamında, TRT World sunucusu Auskar Surbakti’nin moderatörlüğünde “Sakinlik ve Stagflasyon Ortada: Dünya Ekonomisi Dönüm Noktasında” antetli panelde acun ekonomisindeki akıbet kapsam ele makbuz.

Pakistan İslam Cumhuriyeti’nden senatör Saleem Mandviwalla ise Pakistan’ın ekonomik durumuyla ilgili muhtelif değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın, özellikle Pakistan kadar gelişmekte olan ülkelerin önünde çetin soylu erki zorlukların olduğuna belen fail Mandviwalla, abuhava değişikliği krizi ve ayrıksı sorunların bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin, tahakküm aynı uğraş verdiğini söyledi.

Mandviwalla, soylu erki adına tahakküm durumda olan ayrımsız ülkeyi idare etmenin bayağı olmadığına dahi dikkati çekti.

Bell Ana Ortaklık Üst Yöneticisi (CEO) Livio Manzini, Kovid-19 salgını döneminde yaşanan gelişmelere bakıldığında nazik benzeri aksamadan meze edildiğini aktararak, bu gestalt aksamaların bir vakitler bile olduğunu ifade etti. İnternetin iri ayrımsız değiş ortaya koyduğunu tamlayan Manzini, bu değişimlerde, kazananların ve kaybedenlerin, tehditler ile fırsatların herhangi bir devir olduğuna dikkati çekti.

Azerbaycan İhracat ve Yatırımları Isteklendirme Fonu (AZPROMO) Başkanı Yusif Abdullayev ise temmuz ayında Avrupa Birliği ile Azerbaycan ortada gaz arzının artırılmasına müteveccih aynı uyuşma imzalandığını hatırlattı.

Gaz ihracatının Azerbaycan üzere mebzul olduğunu ve gayrı duru yurtiçi hasılanın çok ongun gittiğini tamlayan Abdullayev, mevki adına ellerinden gelenin sunu iyisini yapmaya çalıştıklarını, AZPROMO’nun potansiyel yatırımcılar ve ihracatçılar için çalışmalarını sürdürdüğünü tabir etti.

Gazeta Bankowa Genel Nişane Yönetmeni Wosko Maciej birlikte Polonya hükümetinin, mali sorunlarla savaşım eden şirketler üzere Avrupa’dahi ayrımsız finansal esirgeme sistemi başlatan geçmiş ülkelerden biri olduğundan bahsederek, Kovid-19 krizinin yeryüzü başından itibaren konuşu potansiyelin korunması üzere çalışıldığını dile getirdi.

Share: