Trump’ın, başdanışmanlığını özne kızı ve damadının işine akıbet isnat etmek istediği argüman edildi

Sakat ABD Başkanı Donald Trump’ın, Parafin Saray’da görev yaptığı sırada başdanışmanları olan kızı Ivanka Trump ile damadı Jared Kushner’in işine neredeyse Twitter üzerinden son vermeyi düşündüğü sav edildi.

Gazeteci Maggie Haberman eliyle yazılan “Yiğitlik Adamı: Donald Trump’ın tulu ve Amerika’nın çöküşü” adlı kitapta Trump’ın Beyaz Saray’daki dönemine dayalı notlar düzlük aldı.

Gelecek hafta piyasaya çıkacak kitabın kopyasında Trump’ın, Beyaz Zehir Saray’de dönemin Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Parafin Saray Hususiyet Müşaviri Don McGhan ile yaptığı benzeri güruh sırasında Twitter hesabından kızı Ivanka ile damadı Kushner’in Beyaz Saray’dan ayrılacağını tamlayan tıpkısı paylaşım tahsis etmek istediği belirtildi.

Kelly’nin o an Trump’ı engelleyerek hakeza tıpkısı paylaşımdan önceki kızı ve damadı ile kendisinin temas etmek üzere cevaz istediği kaydedildi.

Trump’ın o günden sonra aynı elan bu konuyu konuşmadığını yazan Haberman, kızı ve damadının de Trump’ın başkanlığı süresince Parafin Saray’de kaldığını fakat Trump’ın damadı Kushner’i “vahi” görerek sık sık küçümsediğini ve onunla hezel ettiğini öne sürdü.

Çoğunlukla Trump’ın başkanlığı dönemine odaklanan kitapta antrparantez, sakat başkanın beyaz zehir ırkçıları reddetmeye karşı pekâlâ direndiği ve Meksika’de eroin üreten tıpkı imalathanenin bombalanmasını istediği şeklinde bilgiler bile meydan aldı.

Kitapta, bozuk Başkanın Parafin Saray öncesi New York günlerine dahi değinen Haberman, “Donald Trump’ın başkanlığını ve siyasal geleceğini cemi adına hesaba bakmak üzere insanların onun nereden geldiğini bilmeleri gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Haberman, 607 sayfalık kitabı için 3 posta Trump ile atılmak amacıyla gâh yardımcıları ve danışmanları dahil 250 kişiden fazla yaşama ile telaki yaptığı bilgisini paylaştı.

Trump’ın sözcüsü Taylor Budowich ise kitabı “yanlışlarla meşbu ve bunaltıcı” yerine nitelendirdi ve “Başkan Trump ise Amerika’yı kurtarmaya odaklanmış durumda ve hile haberlerin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok.” ifadesini kullandı.

Share: