Tunceli’de içtinap etmek filmi çekiliyor

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ‘Ehli İntikam’ isimli tevakki etmek filmi çekiliyor. Film, bölgede çekilen önceki kaçınmak filmi olma özelliği taşıyor.

Pülümür’e sadık kapalı Turnadere köyünde ‘Ehli İntikam’ isimli tevakki etmek filminin çekimleri sürüyor. Arzulu oyuncuların yanında köylülere da tezyifkâr rollerin verildiği filmin yönetmenliğini Batuhan Polat yapıyor. Bölgenin önce korku filmi olma özelliği haiz ve çekimlerinin balaban bölümünün tün yapıldığı filme ilgili vukuf veren çekimci Oktay Akişli, ‘Tunceli Pülümür Turnadere köyündeyiz. Çekimlerimiz başladı. Tıpkısı hafta elan burada olacağız. Geceleyin çekimlerimiz yoğunlukla geçiyor. Filmimiz utanmak filmi. Toprak kendisine üstelik Tunceli’nin evvel kaçınmak filmi olacak. Bu konuda de heyecanlıyız. Biz buraya üç sene önceki gelmiştik köye ve cazibe yaptığımız eve. Lüzumlu uray başkanımız olsun, muhtarımız olsun, karye halkı olsun gereğinden fazla yardımını, desteğini sağlıyor. Bundan sonraki projelerde de inşallah Tunceli’nin ayrımlı ilçelerinde, köylerinde ayrımlı projeler yapmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Filmde azamet düz arzulu aktör Beyza Temiz Önispir ise “Şu anda Ehli İntikam adlı saygı filmi için Tunceli’nin Pülümür ilçesindeyiz. Bu süreçte köyde yaşadığımız iyice maceradan temas etmek istiyorum. İnanılmaz pir ve iyilikçi halkı var. Değme kalem yardımımıza koşuyorlar. her ihtiyacınız var mı diye niteleyerek sıkça soruyorlar. Türkiye’nin tıpkı Rum şehrinde olduğumuzu çokça ısıdam aynı şekilde hissettiriyorlar bize. Doğası o kadar iyice ki sabah kalkıyor koşumuzu yapıyoruz. Öz kenarında meditasyonumuzu yapıyoruz. Kahvaltıdan bilahare dere kenarında kahvelerimizi içiyoruz. Daim kahveye bitmeme eden çokça misafirperver tıpkısı halkı var. Bu şekilde haddinden fazla lezzetli bir yolda ilerliyoruz. Setimiz biraz dönüş henüz devam edecek. Ayrılırken belli üzüleceğim. Çokça tatlıydı. Şuncacık filmimizden bahsedeyim. Filmimiz korku filmi. Alışılmış cinli. Birkaç sevgili beraber tatil yapmaya karar veriyorlar. Bu köyü seçerek farklı ayrımsız yolculuğa hamle atmış oluyorlar. Ardıç Rakısı musallat oluyor tıpkısı şekilde. Bu süreçte gâh donuk durumlar yaşanabiliyor. Sonunu beyan etmek istemiyorum. Bildiğimiz entrikalı, utanmak, ardıç rakısı filmi. Umarım izlersiniz ve sağlık alırsınız. Tığ burada çekim yapmaktan çokça sağlık aldık. Filmden birlikte senaryodan de afiyet aldık. Yönetmeniz çokça sıcakkanlı ve tığ oynarken düşüncelerimizi tek öldürmeden zat becerilerimizle filme katkıda bulunmamızı sağlıyor. Yapımcımız, saf arkadaşlarımız ruhlu insanlar. Bu ekipte olduğum üzere çok mutluyum” diyerek konuştu.

Filmin sonbaharda vizyona gireceği belirtildi. – TUNCELİ

Share: