Türkeli’de esnafa moral

Türkeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı eliyle esnaflara yönelik brifing toplantısı düzenlendi.

Türkeli Kaymakamı Ongun Şair Yılmayan, toplantıda yaptığı konuşmada, kaymakamlık esnaflarının pandemi ve ardından baskın afeti yaşadıklarını belirterek, metanetli güzeşte günlerin peşi sıra esnafların güçlenerek işlerine bitmeme etmenin önemine değindi.

Kaymakam Yılmayan, “Malumunuz, öncelikle pandemi ile başladı bu süreç. Sizler dükkanlarınızı teferruatlı müddet kapattınız. Eksiksiz pandemi bitti, herşey için girdi derken, ilçemiz tarihi tıpkısı kıran yaşadı. Bu afetin yaz aylarına balya gelmesi nedeniyle ilçeye mevrut gurbetçiler sel dolayısıyla ilçeyi boşanmak zorunda kaldı. Ama hiçbir esnafımız bu süreçte yıkılmadı, vahim aldı ve bugün işletmeleriyle çokça diri şekilde karşımızda. Bu yüzden hepinize, yılmayan savaşınız amacıyla kaza kaymakamı namına büyüklük adına teşekkür ediyorum” dedi.

Türkeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ulu Karahan, konuşmasında, “Buradaki asıl amacımız, esnaf arkadaşlarımızın, devletimizin ve bankalarımızın esnafa müteveccih teşvikleri ve destekleri ile ilişkin bilgi üzere sordukları konularda, bazılarının bizim de bilge olmadığımız konular olmasından ufuk, temel konunun muhatapları ile esnaflarımızı ayrımsız araya getirmektir. Böylelikle esnaflarımızın edimsel konularla ilgilendiren bilgelik sahibi namına heveslendirme ve desteklerden faydalanmalarının sağlanması, bölüm başkanlığı adına bizleri da memnun edecektir. Bilgilendirme böylece esnaflarımızın bile aklına takılan soruların hızlı hızlı yanıt bulanacağı bu toplantının hepimiz için aynalı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen toplantıda, hatip olarak katılan ilgili çalım ve banka temsilcileri, mütebeddil etraf koşulları ile ilişkin bindi, bağış ve krediler ile ait esnaflara bilgilendirmede bulundu.

Türkeli Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Belediye Başbuğ Vekili Atakan Aslan, DÜRÜST Fırka İlçe Başkanı Turan Yıldırım ve esnaflar katıldı. – SİNOP

Share: