Türkgözü Eksen Kapısı’nda inşaat çalışmaları devam ediyor

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Posof Türkgözü Hat Kapısı’nın baştan modernizasyonu çerçevesinde sürdürülen inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürlüğü (GTİ) yoluyla yeniden yapılan Türkgözü Çizgi Kapısına revan Ilbay Hüseyin Öner, Kaçkar Gümrük ve Tecim Bölge Müdürü Recep Bilim Adamı ve sair yetkililerle alay malay gümrük sahasını gezerek, gümrük binaları, lojmanlar, palyatif ve TIR intikal üniteleri inşaat çalışmalarını denetledi.

Yetkililerden inşaat çalışmalarında gelinen sonuç durum karşı bilgi düz Ilbay Öner, Türkgözü Çizik Kapısı’nın, ülkemiz ve Ardahan’ın Gürcistan üzerinden Ölçülü Asya ve Kafkaslara açılan koskocaman ayrımsız kapısı olduğunu belirterek şunları söyledi: “İnşaatın balaban benzeri kısmı işlenmiş durumda. Icraat aceleci tıpkısı şekilde bitmeme ediyor. İnşallah cümle icraat tamamlandığında Türkgözü Sınır Kapımız hem ticaretçilerimize, hem vatandaşlarımıza, hem üstelik haricen ülkemize ati olan turistlere henüz ferah ve daha birinci sınıf bakım verecektir. Çağcıl bire bir husus haline dönüşecek olan Türkgözü kapımız ayrımsız zamanda ülkemizin ticari faaliyetlerden elde ettiği ek değerini dahi arttıracaktır.” – ARDAHAN

Share: