Türkiye Diyanet Vakfı yurtlarında 2022-2023 yetişek yılı mektepli kayıtları başladı

Türkiye Kült Vakfı (TDV) yurtlarında eskimemiş eğitim bilimi-tedris yılı kayıtları başladı.

TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Berrak, yaptığı yazılı açıklamada, bu sene devlet genelinde 29 ilde 36’sı kız 16’sı erkek kalkmak için toplamda 52 üniversite mektepli yurdunda 10 bin 475 öğrenciye barınma hizmeti vereceklerini bildirdi.

Zahir, “Yurtlarımızda öğrencilere emniyetli ve kaliteli tıpkısı müstevi, 7/24 internet hizmeti, sağlıklı ve içimli aşındırmak menüleri, çarpık çurpuk ödeme seçenekleri ile erinçli tıpkısı yassı sunulmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Yurtlarda sağlanan fiziki şartların yanında gençlerin zatî ve mesleki gelişimlerine yardım sağlamak amacıyla himmet yapıldığını dahi tamlayan Berrak, öğrencilerin ilmi, fikri, toplumsal, bedenî ve sanatsal gelişimlerini desteklemek için kurs ve işlik çalışmaları, manevi programlar, sportif faaliyetler, geziler ve kamplar birlikte düzenlendiğini bildirdi.

TDV’ye mecbur yurtların 2007’den itibaren az içi ve sınırlı dışından mevrut öğrencilere barınma imkanı sunduğuna işaret fail Boş, “Geleceğin mimarı gençlerimizin yanındayız. Van’dan İstanbul’a, Siirt’ten Muğla’ya hamaset ve huzurun adı olan TDV yurtları, bozulmamış, nezih aynı ortamda konuşu fiyatlarla öğrencilere hizmet vermeyi sürdürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Küşade, TDV yurtlarının ilmî ve toplumsal projeler, seminerler ve sanatsal faaliyetlerle, eğitimi üniversitenin dışına çıkaran, gençlerin fikirlerini önemseyen, onlara hayata geçirebilecekleri zemini sağlayarak ailelerin önceki tercihi olmaya devam ettiğini bildirdi.

Vazıh, 2022-2023 eğitim yılı için yükseköğretim düzeyinde yetişek gören bütün öğrencilerin TDV’nin “www.tdvyurt.com.tr” adresi üzerinden sınırlı başvurusu yapabileceğini kaydetti.

Share: