Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. basamak yarışları Balıkesir’in Gönen ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun cümbüş programında vadi düz ve rahmetlik Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi Umumi Başkanı Prof. Dr. Haydar Esas anısına planlı yarışlar, Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Gönen Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sporcu katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine, Nem’deki bu alanın federasyon adına yer aşkın hava duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet fail bir parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri yoluyla desteklenen yüzde 15’in üstünde yavru ve tüvana sporcularımız, yavrularımız özlük kategorilerinde milli sporcu olabilmek amacıyla siktirici yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında olta edecek ati nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Uçan, delege sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden dünya teşekkürname etti.

Milli sporcu Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa ilkin koyulmak üzere bir nice ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve armağan töreninin arkası sıra sona erecek.Share: