Türkiye’yi kana bulaştırmak için Yunanistan’dan gönderilen PKK’lı terörist Hüsamettin Tanrıkulu HDP üyesi daha çok

Ajanslardan gelen bilgilere göre, 2 dönem geçmiş İstanbul’dahi yakalanan Hüsamettin Tanrıkulu isimli PKK/KCK’lı terörist hakkında curcunalı getirecek bilgilere ulaşıldı.

Güven Umumi Müdürlüğü İstihbarat Ofis Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Emniyet İstihbarat Ofis Müdürlüklerince düzenlenen icraat sonucunda yakalanan ve PKK/KCK’nın talimatıyla büyükşehirlerde silahlı ve bombalı can alıcı eylem hazırlığında olan “Tanıt” harf ünlü Tanrıkulu’nun İstanbul Inanma Müdürlüğü Terörle Savaşım Bölüm Müdürlüğündeki işlemleri bitmeme ediyor.

İFADE VERMEDİ

Lavrion Kampı’na mart ayında katılan ve 4 kamer sabotaj eğitimi alarak haziran ayında illegal yollarla Türkiye’ye antre eden Tanrıkulu’nun emniyette anlatım vermediği öğrenildi.

Ayrıca Tanrıkulu’nun kampa katıldığını mart ayında bire bir yakınının asayiş güçlerine giderek bildirdiği belirtildi.

HDP ÜYESİ ÇIKTI

Yakını yoluyla sunulan ifadede, Tanrıkulu’nun kampa katılmadan geçmiş 3 yıl süresince HDP’ye gidip geldiğini, orada aklının karıştığını ve elan sonraları kampa katıldığını söylediği aktarıldı.

YAKINI PKK’LI TERÖRİST İÇİN BU SENE “KAYIP” BAŞVURUSU YAPMIŞ

Öte yandan tıpkı yakınının, geçtiğimiz Mart ayında PKK/KCK üyesi “Tutamak” harf ünlü Hüsamettin Tanrıkulu için “kaybolma” başvurusunda bulunduğu birlikte ortaya çıktı.

Ayrıca 2021’da kanlı terör örgütünün kırsal kamplarına süzülmek üzere girişimde bulunduğu de tez edilen, fakat bu teşebbüsü yarıda mütezayit PKK’lı yıldırıcı Hüsamettin Tanrıkulu’nun, Türkiye’deki büyükşehirlerde silahlı ve bombalı can alıcı saldırış girişiminin hedefinde ne olduğu elan bilinmiyor.

Teröristin, Türkiye’üstelik yardım aldığı kişiler ve partiler üstelik mercek altına makbuz.

Share: