Ünlü Borsacıya Bozuk Çalışanından Yadırgatıcı Itham! 28 Sene Hapsi İsteniyor

Sabahleyin Gazetesi’nden Atakan Irmak’ın haberine bakarak; İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Kadına Güç ve Ailenin Korunması bürosunca planlı iddianamede 2022 yılı Mart ayında Sarıyer’de meydana geldiği istikbal sürülen olayda müddeiumumilik, sav, tesahup, kaçamaklı tesahup, anlatım sahibi beyanları, resimler, mesajlar, nefer ve sabıka kaydı, sair bilgi ve belgeleri kanıt adına gösterdi.

S.İ ünlü kadının şikayeti üzerine başlatılan soruşturmayı tümler savcılık iddianameyi İstanbul Alçak Ceza Mahkemesine gönderdi. İddianamede S.İ.’nin şikayet dilekçesi ve savcılık ifadesine saha verilerek, eşeysel saldırış iddiası şöyle anlatıldı.

12 YIL ÖNCE TANIŞTIK

S.i. daha 21 yaşında iken borsacı Nihat Ö. ile 12 sene önceki tanıştığını, ve kendisini kandırma ederek otele götürüp hücum ettiğini ati sürdü. Münasebetsiz Nihat Ö.’nün namına “kimseye söylersen seni öldürürüm, sen benim karımsın, ailene kötülük veririm” diyerek yıldırma ettiğini argüman eden S.İ., 1 sene büyüklüğünde görüşmediklerini, Nihat Ö.’nün esasen kendisini araması üzerine 6 yıl büyüklüğünde gelişim yerinde çalıştığını anlattı.

OFİSİNDE SALDIRDI

İş durumunda Nihat Ö.’nün kendisini dövdüğünü, korktuğu ve şüphelinin yıldırma etmesi dolayısıyla rapor almadığını belirten S.İ. en son 2022 yılı Mart ayında ofisine gittiğini ifadesinde anlattı. Nihat Ö.’nün burada namına hüküm uygulayarak hücum ettiğini anlatan S.İ., devam eden şiddeti avukat Z. A.’nın ayırdığını, hareket yeri saymanlık müdürünün kendisini sakinleştirdiğini belirtti. Nihat Ö.’nün o çevrim kendisine cebren 25 bin TL’lik burhan imzalattığını iddia fail S.İ., kendisinde fotoğraflarının olduğunu, bugüne kadar korktuğu amacıyla şikayetçi olmadığını söyledi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

S.İ., Nihat Ö.’nün daima kendisini takip ettiğini, namına eşeysel saldırıda kâin, hakaret ve tehdit fail şüpheliden davacı ve şikayetçi olduğunu ifadesinde söyledi. S.İ.’nin avukatı ise taze kadının yaralanmasına ilişkin resimleri savcılığa verdi.

DÜZENİ BOZDUĞU İÇİN İŞİNE SON VERİLDİ

İddialarla ait savcılıkça ifadesi alınan müşareket çalışanı Ö.Ö., S.İ.’nin Nihat Ö.’nün şirketlerinden bire bir tanesinde 3 sene yazman olarak çalıştığını, makul olmayan davranışlarının olduğunu, açık saçık giyindiğini, daima namına cinsel içerikli espriler yaptığını ve düzeni bozduğunu üzere işine sonuç verildiğini anlattı.

Şirket çalışanı ayrıca S.İ.’nin mart ayında Nihat Ö.’nün şirketine gelerek, agresif tavırlar sergileyip hisse senedi karşılığı namus borcu dünyalık aldığını ve kaba ile şikayetçi arasında, kopça namına birbirlerine korkulu sözler söylediklerini, aralarında muamele olup olmadığı üstüne bilgelik sahibi olmadığını söyledi.

İFADESİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BASKI YAPTI

İddianamede şikayetçi S.İ.’nin komşusu K.B.’nin ifadesine üstelik vadi verildi.S.İ. ile bir binada oturduğunu belirten K.B., şüpheliyi tanımadığını, tendürüst kadının birçok el şüpheliden sürgü yediğini, tehdit ettiğini ve ilişkiye girmeye zorladığını bildiğini ve korktuğu amacıyla şüpheliden şikayetçi olmadığını anlattı. Nihat Ö.’nün şikayeti üzerine S.İ.’nin tutuklanıp 20 dönme cezaevinde kaldığını söyleyen K.B., “Nihat Ö.’yü telefonla arayarak S.İ.’ye haddinden fazla çektirdiğini, arzu attırdığını, hükümsüzlük ettiğini, şikayetinden vazgeçmesini istediğimi söyledim. Aynasız da S.İ.’nin ifadesini değiştirmesi halinde kendisini dışarıya çıkartacağını söyledi” dedi.

“BANA ŞANTAJ YAPTI” İDDİASI

Nihat Ö. ise savunmasında, şirketler sahibi olduğunu iddiaların gerçek dışı ve tıraşçı olduğunu, S.İ.’yi tafsilatlı ahit önceki tanıdığını belirterek, öz rızası dahilinde biraz kat tensel birliktelik yaşadıklarını söyledi., S.İ.’nin daim kendisini aradığını, takanak istemesi üzerine hüccet karşılığı 25 bin TL vecibe mülk verdiğini savunmasında anlatan Nihat Ö., S.İ.’nin namına ve başkasına şantajlar yaptığını, bu nedenle şikayetlerinin bulunduğunu, suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Savcılık iddianamede S.İ.’nin darp nedeniyle yaralanmasına ilgilendiren anlatım aldırmaması sebebiyle, yaralamanın kıytırık tıbbi müdahaleyle yaralanma kapsamında değerlendirildiği, kaknem üzerine taşlama suçundan ifadesinde ve dilekçelerinde hakarete ilgilendiren seçme delile rastlanılmadığı belirtti.

28 YIL HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Nihat Ö.’nün bu şekilde, müştekiyi cürüm tarihinde odasında zorla alıkoyarak eşeysel amaçlı alıkoyma, nitelikli eşeysel atak, öldüreceğini izah etmek aracılığıyla tehdit, tanzir etmek kanalıyla yaralama suçlarını işlediği belirtilerek 14 sene 10 aydan 28 yıla büyüklüğünde delik cezası istemiyle yargılanması istek edildi. İddianame İstanbul Kilolu Ceza Mahkemesine gönderildi. Nihat Ö. önümüzdeki günlerde bilge karşına çıkacak.

Share: