Vali Kürşat Kırbıyık Vurdumduymaz ilçesinde ziyaretlerde bulundu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Enez ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kırbıyık ziyaretine, Hantal Kaymakamı Cafer Ekinci’yi görüşme ederek başladı. Kırbıyık eskimemiş atanan Ekinci’ye görevinde sükse diledi.

Kırbıyık elan sonradan Vurdumduymaz İmam Dil Cambazı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen yorum toplantısına katıldı.

Talepleri dinleyen Kırbıyık, yaptığı konuşmada, taleplerin gücük sürede karşılanacağını belirtti.

Öncelikli talepleri arz ilkin çözeceklerini tamlayan Vali Kırbıyık, “Buradaki esas öncelik, vatandaşın bol bolamat seviyesini etkileyecek sulama suyu, içme suyu kadar işlemler haddinden fazla elan önceliklidir. Gene Keşan-Enez yağız yolunun üstelik standartlarının yükseltilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Onu da önemsiyor ve öncelikli amal beyninde değerlendiriyoruz. Bu hususlar zirai istihsal, endüstri üretimi ve gayrı alanlardaki çalışmalarımızın hepsini etkiliyor. Bütün alay malay bir himmet ortaya koyarak, fiilen, buradaki sorunların çözümü üzerine tamam birimlerimiz ellerinden geleni yapacaklar.” diye konuştu.

Ardından Vurdumduymaz Belediyesi’ne geçen Vali Kırbıyık, Belediye Başkanı Özkan Günenç aracılığıyla karşılandı. Kırbıyık, Günenç ile benzeri süre görüşerek kaza üzerine bilgelik aldı.

Atatürk Ortaokulu binasındaki incelemesi sonrasında Kırbıyık, Hantal Kenar Düzenlilik Komutanlığına geçti.

Mesire alanı ve Sultaniçe köyünde incelemelerinin arkası sıra Vali Kırbıyık, mütekait Ilbay Enver Hızlan’ı evinde ziyaret etti.

Share: