Vatandaşlar toplumsal göz projesi için başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal hane projesine müracaat yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Balaban Toplumsal Basamak Projesi” diye niteleyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” namına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Fehamet’in birlikte proje ilindeki Ekincilik Bankası ve Ahali Bankasının çıkışlı şubeleri vasıtasıyla da yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar tarafından yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri ortada akseptans edilecek. e-Heybet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’birlikte vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’üstelik inşa edilecek bütün 2 bin 750 bölük için vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında dalan ile 6 ilçede 902 bölük yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Salt Ilinek, AA muhabirine, mütekait olduğunu ve yıllardır aile sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Belirti, “İnşallah ocak sahibi oluruz. Allah herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 konut yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç de projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür fail Kaya, “Bu dinç yaşımda familya hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Katışık ise kiraların erdemli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden aile ahzetmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 hane yapılacak Kocaeli’den, 1100 hane düz yazı edilecek Düzce’den, 1450 bölük kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: