Vekil Aristokrat: “Türkiye içindeki terör örgütü sayısı 120’nin altına düştü”

Bakan Soylu: “Türkiye içindeki yıldırı örgütü sayısı 120’nin altına düştü”

KÜTAHYA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kütahya’da yaptığı açıklamada, Türkiye içindeki terör örgütü sayısının 120’nin altına düştüğünü söyledi.

Savaş Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube binasının açılış törenine katılan Nazır Aristokrat, 29 Ekim 2023’te dağlarda 1 devam terörist kalmayacağını dile getirdi.

Aristokrat, “Zaman Türkiye içinde terör örgütünün sayısı 120’nin altına düştü. Dağları biricik biricik temizliyoruz. On Paralık keder etmeyin, on paralık düşkünlük etmeyin. 29 Ekim 2023 tarihinde bu coğrafyanın içerisinde yani 785 bin kilometre karenin süresince göreceksiniz. Cenabıhak bize yıldız edecek, o dağlarda 1 kıta terörist kalmayacak. Onun için ifadem şudur; tığ hep birlikte çokça hayat dolu adımlar atacağız. Cumhuriyetin birinci asrını bilcümle beraber geçirdik. Nasip olursa ikinci asrına akla yatkın bilcümle beraber yürüyeceğiz ve inşallah bu çağ Türkiye asrı, bu çağ Türkiye yüzyılı olacak. Bize bırakılan emanetlerin hangi olduğunun farkındayız amma tığ bize bırakılandan haddinden fazla henüz fazlasını gelecek nesillerimize ve ati asırlara bırakacağız. İmkanımız daha aşkın. Elan etkili, daha nazik işlemler yaptık. Tığ yaptıkça bu yıldızlarımız şenlenecek. ‘Biz yaptıkça fedakarlıklarımızın karşılığı bu ülkede bulunuyor’ diye bizlerle bu arada halledecekler” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, bire bir restorantta garson adına etkin ve kendisine yakın Metin Gitmez ile bir süre kardeşçe yazar, foto çektirdi.

Share: