Vekil Süleyman Soylu: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’üstelik İMES esnafıyla buluştu. Karşı Karşıya 100 Gün programında mütekellim Soylu, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı bire bir derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Karşı Karşıya 100 Aktarılma programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye mevrut Icra Vekili Aristokrat’ya Belediye Reisi İsmet Yıldırım eşlik etti. Izlence öncesi esnaf ile selamlaşıp kardeşçe fail Vekil Süleyman Soylu, gündeme ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Soylu, “Biz altyapısını hazırlamış bire bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Bugün bizi ekonomik panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden önce gelenlerden henüz fazla çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

KUL ve terör ilişkisine değinen Vekil Aristokrat, “Bu coğrafyada hiçbir ant oyunu biz bozmadık. Bu coğrafyanın insanları de oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini zengin diri ve dünyada bey görenler. Amerika serencam 3 yıldır PKK’evet resmi adına 2 milyar dolar arkalama yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden tıpkı yıldırı örgütüne yardım gitse de dünya bize hangi yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Güven almasını yasaklar. 2002’dahi Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o düzlük 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar evvel Türkiye’da yakalanan uyuşturucunun yüzdelik 70’i batıda yakalandı. Deminden ise yüzde 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’bile yakalanıyor. Rota değiştirmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bilcümle dünyaya vermiş olduğu aynı musibettir. Bunlardan ırak durabilmek iki şeyle olur. Birincisi haddinden fazla işlemek ve ayakta ara vermek. İkincisi irtibat ve el birliği içerisinde ayakta ara vermek. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı aynı derttir. Suriye’bile Rakka diye tıpkısı kayran vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Yegâne mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Biz Amerika’dahi çarpış yapmaya müteharrik emanet evet üstelik grubu Türkiye’bile koruma görevlisi edersek tıpkısı ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz da FETÖ’yü Amerika’de beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Tığ üstelik karşılığında Bu kıymetlendirme yapma hakkına eş reşit oluruz” diyerek konuştu.

“Bugün bizi ekonomik siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilgili değerlendirmelerde kâin Bakan Soylu, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile alakalı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona bel bükmeleri ifade etmem gerekiyor kim sevdiklerinden periferi değildir. Eğer biz ayakta durmamış olsaydık, eğer tıpkı savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna ortada akla yatkın bire bir Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Biz altyapısını hazırlamış aynı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kabil değil. Bugün bizi soylu erki açık oturum saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’da 200’ün üzerinde abece çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden evvel gelenlerden daha aşkın çalışmalıyız. Bizden öncekilerden daha aşkın kontak içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Ölümsüz kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona aynı madde olursa Cenabıhak korusun. Tıpkısı vatandaşımızın işini de halletsek bize kâfi. Ara Sıra günde 100 karar alıyorum. Şayet Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz gine insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine devam fail İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şimal Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Hava Meydanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz elbet evet. Bu benzeri altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz deniz boyu yolunun ast yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin yeryüzü nazik orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle yüz yüze kaldık. Bayrama tıpkı hafta vardı Tığ selden herhangi bir karışık olmadan girdik. gece gündüz çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların her 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz gene insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’üstelik geçen yıl bu antlaşma diliminde oldu dominant. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta da inşallah uran sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını doğrulama edeceğiz” diyerek konuştu. – İSTANBULShare: