Vekil Varank açıkladı: Türkiye’nin otomobili TOGG, 2023 martta satışa çıkma

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, DÜRÜST Parti İstanbul İl Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirilen “Yüz Yüze 100 Aktarılma” etkinliği çerçevesinde Başakşehir’e geldi. Varank’a DÜRÜST Öğür İstanbul İl Komutan Yardımcısı Cahit Altunay, Başakşehir Belediye Reisi Yasin Kartoğlu ve SELIM Tümen Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas haremlik etti.

2023 MART’TA SATIŞLAR BAŞLAYACAK

Türkiye’nin otomobili TOGG karşı ada açıklamalarda kâin Varank, Gemlik’te inşaatı bitmeme fail fabrikanın 29 Ekim’da açılacağını müjdeleyerek, önce araçların banttan inip sertifikasyon sürecinin üstelik tamamlanması ile 2023 Mart’ta TOGG satışlarının başlayacağını, C sınıfı SUV tipi aracın ayrımsız sınıftaki teklifsizce yanmalı araçlarla rekabet edeceğini ve tıpkısı fiyattan piyasaya çıkacağını söyledi.

FABRİKA 29 EKİM’DE AÇILIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da fabrikanın açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada, “60 yıl evvel muallel artan benzeri rüyamız vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde bu tarihi hamle 29 Ekim’dahi Tanrı felek ederse kapılarını açıyor ve üretimevi bile yöntemince üretime geçiyor.’ ifadelerini kullandı.Share: