YANLIŞSIZ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, Artvin’de konuştu

YANLIŞSIZ Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, “Avrupa bugün ati kışı zahir geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Gelişigüzel devir eskimemiş fabrikalar ve tevhit sanayi bölgeleri Türkiye’bile devreye alınıyor.” dedi.

Demiröz, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığınca Borçka Baraj Gölü kıyısındaki tesislerde planlı “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında, Artvin’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

SELIM Tümen’nin 3 Kasım’bile iktidardaki 20. yılını doldurduğunu anımsatan Demiröz, “Yönetimi devraldıktan sonradan 20 yıl savaş veren DOĞRU Fırka öncelikle vasilik ortaklarını çökertti. Bu vasilik ortakları kim basın vesayeti, resülmal vesayeti, hız vesayeti, bürokratik vasilik, askeri vesayet, vasilik vesayet. ‘Hiçbir husus eskisi kadar olmayacak.’ diyen Sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi dediği kadar bu vesayet odaklarının topu topu Türkiye’den sökülüp atıldı.” diye niteleyerek konuştu.

Demiröz, AK Parti iktidarında ülkenin rastgele yönüyle kalkınma hamlesi içerisine girdiğini belirterek, 20 yılda Türkiye’nin çokça ferah tıpkısı noktaya geldiğini söyledi.

Bu süreçte demokrasi, özgürlükler alanında çok güzel işler yapıldığını, yatırımlarla Türkiye’nin zenginleştiğini kaydeden Demiröz, “15 seçimi yoğun kazanan dünyada belki üstelik yegâne tümen, biricik sivil cemiyet kuruluşu, 12 milyon üyesi olan benzeri tümen olarak dünyada meze sahibi olan ayrımsız YANLIŞSIZ Parti. Tığ 20 yıldan sonradan neler yapabileceğimizi, Türkiye’nin 100 yılının bundan sonra hangi olacağını pekâlâ 85 milyon insanımız ile alay malay hem dünyaya hem devlet yaşayanlarına açıklama yazar onları üstelik kandırma edecek şekilde 16. seçime gidiyoruz. İnşallah 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçip Topluluk İttifakı ile bu arada bu ülkeyi birçok yıllara taşıyacağız.” dedi.

“165’e mümasil ülkeye afiyet malzemesi yardımı bile yaptı”

Eksiksiz dünyayı etkileyen salgın ve peşi sıra yaşanan Rusya ve Ukrayna savaşı ile bu arada dünyadaki ticari gelişmeler ve ekonomideki duraklamanın Türkiye’da birlikte hissedilir kuzuluk geldiğini tabir eden Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu iktisadi problemleri belki bile yeryüzü bayındır aşabilen yahut aşacak olan ülkelerin başında Türkiye geliyor. İzlediği esenlik politikalarıyla salgını haddinden fazla ferah benzeri şekilde atlatan Türkiye, kişi vatandaşları dışında bu ülkede olup birlikte zat ülkelerine başvurmak isteyenleri ülkelerine götürdü. Dışarıdaki vatandaşlarımızı bile yurda getirdi. Antrparantez 165’e andıran ülkeye sağlık malzemesi yardımı bile yaptı. Sonrasında kavga sırasında hem Avrupa hem Rusya ile izlediği yöntem çerçevesinde dünyada adından alay ettiren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin kırcı davranışı ile ülkemiz savaşın getirdiği sıkıntıları giderilmiş edecek ayrımsız durumda. Avrupa zaman gelecek kışı lacerem geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Değme ahit kullanılmamış fabrikalar ve birleştirme endüstri bölgeleri Türkiye’üstelik devreye alınıyor. Gelişigüzel ne büyüklüğünde ‘Fabrika kuruldu gören var mı?’ diyenler olsa da Türkiye’dahi seçkin dolaşma fabrikalar açılıyor, kombinasyon endüstri bölgelerinde çalışan sayımız şu anda Türkiye’da 31 milyon kişiyi sabık ve üretken ayrımsız ülkemiz var.”

Demiröz, Türkiye’bile endüstri endeksinin yüzdelik 76-77’lerde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bizim çıktı yapacağımız hemen az gelirli grupların gelirlerini arttırmak kim buna da alınan tedbirlerle Meclis’te aldığımız yasalarla bir lahzada devam ediyoruz. Erke haddinden fazla pahalı olmasına karşın tabii gazlarda zaman evlerde yüzdelik 83’ünü izzet finanse ediyor. Yüzdelik 17’sini vatandaştan alıyoruz. Uran kesiminde, KOBİ’lerde yüzdelik 75’ini natürel gazın desteklenmiş ediyoruz, geriye kalan yüzde 25’ini sanayiciden alıyoruz. Elektrikte yüzdelik 65’ini desteklenmiş ediyoruz. Biz bu şekilde ülkemizdeki insanlarımızın bu sıkıntıdan benzeri zaman evvel geçerek 2023’te çokça daha abat bire bir seviyede yaşantısını sürdürmesini sağlayacağız.”

Vedat Demiröz, konuşmasının arkası sıra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Programa, YANLIŞSIZ Öğür Artvin Milletvekili Erkan Balta, Kars Mebus Yunus Tığ, Giresun Milletvekili Haysiyet Vazıh, Ardahan Saylav Orhan Atalay ve gâh MKYK üyeleri üstelik katıldı.

Share: