YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkanvekili Sebep, İzmir’de partililerle yorum toplantısında konuştu Açıklaması

AK Fırka Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, iktidarın yolunun milletten geçtiğini, 6’lı masanın da yurt meseleleri amacıyla hal üretmediğini söyledi.

Saika, kentteki programları kapsamında Buca Hususi Eğitim Aplikasyon Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Öğrencilerle kardeşçe eden Yıldırım, yapılan çalışmaları inceledi.

Daha sonradan tekrar bir ilçedeki Ötüken Ortaokulunun açılışını gerçekleştiren Sebep, burada yaptığı konuşmada, eğitime yatırımın önemine dikkati çekti.

Sebep, 20 yıl ilk göreve başladıklarında bütçede liste başına eğitimi koyduklarını belirterek, ” İzmir’de 41 anne yetişek yani anaokulu ve ilkokul, 12 ortaokul girmek için şu temel büyüklüğünde 53 okulumuzun inşaatı bitti. Yani bu talim yılında İzmir’e 1122 bakir sınıf kazandırılmış olduk. Gene 43 anaokulu ve beş, 14 ortaokul gelmek üzere parçalanmamış 57 okulumuzun inşaatı dahi sürüyor.” dedi.

“İktidarın yolu 6 zait 1 değil, 50 fazlalık 1’den geçer”

Saika henüz bilahare Torbalı, Selçuk, Bayındır, Beydağ, Tire, Ödemiş ve Kiraz kaza teşkilatının katılımıyla Ödemiş ilçesindeki tıpkısı düğün salonunda gerçekleştirilen “Retrospektif Kere Arkadaşlarımızla İstişare ve Yorum Kesim Toplantısı”na katıldı.

Binali Yıldırım, toplantıdaki konuşmasında, YANLIŞSIZ Öğür’nin ayrımsız vefa hareketi olduğunu, Türkiye’nin bağrından doğduğunu tabir etti.

Sebep, 15 seçime girdiklerini ve değme seçimi bariz uzaklık önde kapattıklarını vurgulayarak, 20 yıldır Türkiye’nin incitici kadar sorunlarını ateş üzere hizmetlere dönüştürdüklerini kaydetti.

Yeni ayrımsız seçime hazırlandıklarını bildiren Sebep, “2023 çokça muhteşem. Bozukluk büyük? AK Parti ülkemizi 100. yıla taşıyan iktidardır. 100 yılın 5’te birini 20 yılını Türkiye AK Parti ile geçirdi. Dönüp bire bir arkamıza bakalım. Ki hangi yapmış, kim neler yapmamış? Yolları böldük hayatları, gönülleri birleştirdik. Türkiye’yi doğudan batıya, kuzeyden güneye birbiriyle buluşturduk. Aynı şeye çokça amma çok özen ettik. Dedik kim ‘Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz. Ay yıldızlı bayrağımıza yan bakanın canına okuruz.’ dedik. PKK bölücü terör örgütünün, FETÖ ve bütün terör örgütlerinin kökünü kazıdık.” diyerek konuştu.

Sebep, 6’lı masa ile ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Yenilen güreşçi güreşe doymazmış. 15 öğün mindere çıktık 15’inde birlikte yenildiler. 16’ncıda bile bittabi beklenti. Ümidi yitirmemek bol tıpkısı şeydir. Onların de iktidar olmaları hakkıdır ama buna değişmeyen verecek olan 6’lı masa değildir. İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 zait 1’den maruf. 50 fazlalık 1 üstelik millettir, milletin iktidarıdır. Bu 6 artı 1, bu masa ne diyor? Bu masada oturanların memleket meseleleri üzere ayrımsız madde söylediklerini duydunuz mu? Bunlar 3 şerha konuda anlaşıyorlar. Benzeri tanesi masanın etrafında aynı ahir güruh ne antlaşma yapılacak? İkincisi masada ne yemekler olacak? Üçüncüsü birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz. Diyorlar ki ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz birlikte veya bildirme azından anca hayal ediyorsunuz dahi ‘Ondan bilahare ne olacak?’ Diyorlar ki ‘Orasını bize söylemediler bize sadece ıskat etmek üzere çalışın dediler, sonrasını bilmiyoruz’. Onlara bunu söyleyene diyorum kim siz darbe bile denediniz, FETÖ’yü dahi gönderdiniz, terörü üstelik başımıza bela ettiniz ama bu budun değme seferinde size hak ettiği dersi verdi, iktidara, liderine cemaat çıktı, artık üstelik topluluk çıkacak.”

“Geçmişini inkar edenlerle bizim birlikte İzmir’in bile işi olamaz”

Bugünlerde etraftaki bazen komşuların sesinin çok çıktığını belirten Saika, “Unutmayalım bunların sesi 100 sene geçmiş dahi çıkmıştı. 9 Eylül 1922’yi bunlara hatırlatmak lazım. Türk milletinin nelere porte olduğunu görmek üzere biraz dönüp geriye benzemek lazım. Vakıa geçmişi olmayanlar cins bu ülkede. Tığ geçmişimizle bile geleceğimizle bile gurur duyuyoruz. Geçmişini inkar edenlerle bizim de İzmir’in dahi işi imkânsız.” dedi.

Saika, Topluluk İttifakı olarak heyecanlarından hiçbir öz kaybetmediklerini, 2023 seçimini birlikte kazanacaklarını sözlerine ekledi.

SELIM Öğür İzmir İl Başkanı Kerem Yüksek Daima üstelik bilcümle kurum kendisine aralıksız çalışıp 2023’te birlikte zafere ulaşacaklarını söyledi.

Toplantıya, DÜRÜST Öğür İzmir milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Ayrılamaz Çankırı, Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kayaç ve çokça sayıda partili katıldı.Share: