Yasakçı Oltan Koca’nın martir olmasına ilgili gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri sürüyor

İstanbul Şişli’de bekçi Oltan Adam’nın, bire bir olayda direnç gösteren kişilere müdahale sırasında fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede şehit olduğu olaya ilişik gözaltına alınan 8 zanlının emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

İstanbul Itimat Müdürlüğü ekipleri, Kuştepe Mahallesi’nde çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı mevcut bire bir düğünün sonlandırılması amacıyla görüngü namına giden polis güçleri ve bekçilere dayanırlık gösteren şüphelilerin yakalanması amacıyla faaliyet yaptı.

Bekçi Oltan Âdem’nın martir olmasıyla sonuçlanan olaya ilişkin 8 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki rapor işlemleri süren zanlıların erte adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki benzeri düğünün geç saatlere kadar sürdüğü ve çevreye çor verdiği ihbarı üstüne olay yerine revan polis ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan çatışma sırasında fenalaşan yasakçı Oltan Insan hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Itimat Müdürü Utku Denizköpüğü, daha sonraları bekçi Kayırıcı’nın müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğünü açıklamıştı.

Şehit yasakçı Oltan Herif’nın cenazesi, geçkin İl Güvenlik Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenin peşi sıra defnedilmek amacıyla memleketi Gümüşhane’ye götürülmüştü.

Share: