Yer Sarsıntısı bölgesinde çalışan AFAD Müdürü Ayğan’a sürpriz doğum günü kutlaması

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan 5 büyüklüğündeki hareket bölgesinde görev işleyen Kars Facia ve Evgin Uzanım (AFAD) Müdürü Oktay Ayğan’a çalışma arkadaşlarınca sürpriz mevlit haset kutlaması yapıldı.

Göle’birlikte kâh eski taş yapıların hasar gördüğü 27 Eylül’deki hareket sonrası depremzedeler üzere çadırlar kurulan ve taşımalık kurulumu de süren ilçenin köylerinde ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Depremin yaşandığı günden beri hem sahada hem dahi Ardahan Kıran Eş Güdüm Merkezi’ndeki çalışmalara katılan Kars AFAD Müdürü Ayğan da veladet günü olmasına rağmen çalışmalarına mesafe vermedi.

Bu durumu öğrenen Ayğan’ın ekip arkadaşları, namına Ardahan Kıran Koordinasyon Merkezi’ne geldiğinde şaşırtı yaparak mevlit haset pastası kesti.

Söz konusu sürprizden etkilenen 58 yaşındaki Ayğan, kestiği pastayı ekip arkadaşları ve koordinasyon merkezi yakınındaki tıpkı okulda yetişek gören öğrencilere ağırlama etti.

Ayğan, AA muhabirine, 27 Eylül’den beri değme gün zelzele bölgesinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“O günden bu yana vatandaşımızın yanında olduk. Gecemizi gündüzümüzü vatandaşın bayındır etmesine ayırdık, devletimizin yunak elini hissetmeleri için çabaladık. Ancak bugün bana yapılan tevellüt günü sürprizi beni çok duygulandırdı. Ardahan ve mekân illerdeki arkadaşların bu organizesi karşısında çok mutlu oldum. Doğum günümü kutlayan arkadaşlara canı samimi teşekkür ediyorum.”

Share: