Yıldırı örgütü PKK/KCK’ya destek verdiği sav edilen İBB Toplumsal Hizmetler Daire Başkanı Güç Kesinlikle için 10 yıla kadar hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, PKK/KCK’nın hedefleri doğrultusunda hareketlilik yürüttüğü öne sürülen Diyanet Alimleri Teavün ve Tesanüt Derneği’ne (DİAYDER) İBB sosyal yardım kartlarını verdiği kanıt edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Kat Başkanı Ağır Mutlak’a ülkü açıldı.

PKK’LI TERÖRİSTLERE KART VERDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Savcılık aracılığıyla hazırlanan iddianamede, arkalama kartı verildiği tespit edilen şahıslardan alelhusus al kategoride vadi alan PKK örgütünün Botan sorumlusu “Müstakil Gabar” kod adlı Fırat Şişman’ın babası Geçer Nazik ve PKK yıldırı örgütünün Yunanistan Lavrion kampında kâin PKK terör örgütü üyesi Davut Özmen’in babası Abdulmelik Özmen’e 3 skor doğrulama edildiğine yer verildi. Müddeiumumilik, Yavuz Kesinlikle amacıyla 10 yıla kadar mahpushane cezası istek etti.

İDDİALARI REDDETTİ

Hazırlanan iddianamede beyanına vadi sunulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Ofis Başkanı Müşkül Kesin, “Yargılamaya konu dosyadaki 150 TL’lik market yardım kartlarının anket dosyasına ibraz ettiğim Toplumsal Destek İstanbul Anaç olup olmadığını ego bilmiyorum, oradaki iddiaların içeriğini benim bilmem benzer değildir. Ego DİAYDER isimli bire bir derneğin varlığından anaç değilim. Biz başkanlık yerine bilcümle inanç grupları, memleketli dernekleri, pandemide çalışamayan çığır grupları ile korkulu görüşmeler yaptık ve insanların belediyenin iç mevzuatı çerçevesinde başvuru yapmalarını sağlayarak makul görülenlere bu yardımlar yapıldı. Bu sürecin devamı için karışma ettiğim makamın su ve konumu itibariyle bilmem mümkün değildir. Doğrudan temas birey bu şahısları bana yönlendirmedi. Bu şahısların başkaca eşhas marifetiyle birimimize yönlendirildiğine ilgili benzeri bilgim yoktur. Bu şekilde akide gruplarına hitaben gelen birçok avangart şahısla görevim gereği görüştüğüm ve mevzuat çerçevesinde yardımcı olmaya çalıştım” dedi.

10 YILA BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPSİ İSTENDİ

Müddeiumumilik eliyle hazırlanan iddianamede, 14. Alçak Ukubet Mahkemesinde görülen DİAYDER davasında şahit olarak dinlenilen İBB çalışanları Nilüfer Müfrit ve Zor Kesin hakkında sosyal yardım kartlarının dağıtılmasına müteveccih kayıtlardaki tespitler cihetiyle mahkemenin yanlışlık duyurusunda bulunduğuna düz verildi. İddianamede, Ağır Kesin için 5 yıldan 10 yıla kadar mahbes cezası rica edildi. İddianamede kabul edilirken, davaya 1 Aralık’ta başlanacağı öğrenildi.

Share: