Yıldız eseri aşama attığı hentbolda başarılarına başarı katıyor

Rical Hentbol Süper Ligi ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Uray spor‘un Bolulu oyuncusu 21 yaşındaki Eray Karakoç, 13 sene geçmiş felek eseri girişim attığı hentbolda başarılarıyla dikkati çekiyor.

Babası bozuk hentbolcu olan ve beş 3. sınıftayken hentbol mızıka seçmelerine katılan Karakoç, cemi çabalarına rağmen takımda katılamadı. Aynı süre sonradan antrenmanı izlediği tam o zaman gelmeyen arkadaşının yerine oyuna giren Karakoç, hentbola evvel adımını attı. O günden beri hentbol sahalarında arak döken Karakoç, kestirmece 13 yıldır hentbolda başarılarına muvaffakiyet katıyor.

Rical Hentbol Süper Tabur ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’bile da ikinci yılı olan ve İslami Dayanışma Oyunları’nda milli bando forması giyen Karakoç, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerinde eşkal tasrif etmek amacıyla devir sayıyor.

Başarısını süregelmek üzere ciddi tempoda etkin Karakoç, spor kariyeri yanında bir taraftan de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki çalıştırıcılık eğitimini sürdürüyor.

“Spor maceram fena hâlde sonuçlarla bitmeme etti”

Beşirli Spor Salonu’nda idman eden Eray Karakoç, AA muhabirine, hentbolun hayatında birçok şeyi değiştirdiğini söyledi.

Çocukluğunun mahalle aralarında oynayarak geçtiğini dile getiren Karakoç, sonrasında hentbolla spor macerasının başladığını ve fena hâlde sonuçlarla bitmeme ettiğini belirtti.

Karakoç, uzun süre ayak topu oynadığını tabir ederek, “İkisinin arasında kaldım ve hentbolu seçtim. İyi ki dahi seçmişim.” dedi.

Yaklaşık 13 yıldır el topu oynadığına dikkati calip Karakoç, “Trabzon Büyükşehir Belediyespor’a güzeşte yıl Bolu Seben Spor’dan aktarma oldum. Geçen sene ilk Süper Küme maceramdı. Bu yıl Süper Yığın’de ikinci yılım.” diye niteleyerek konuştu.

“Milli formayı yollamak, değme oyuncunun sahip olmayı isteyeceği duygudur”

Karakoç, Konya’birlikte planlı İslami Tesanüt Oyunları’nda fariza aldığını da kaydederek, şöyle bitmeme etti:

“Milli formayı yürütmek seçme oyuncunun erbap olmayı isteyeceği duygudur. Benim açımdan güzeldi. 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri var. Oranın kadrosuna çağrıldım. Özlük adıma mutluyum.”

Hentbolu biricik aksiyon adına açmak istemediğini dile getiren Karakoç, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3. sınıfta çalıştırıcılık eğitimi alıyorum. Çalıştırıcılık ve yanı sıra hentbolla alay malay geleceğimi bina etmek istiyorum.” dedi.

Karakoç, hentbol aşkının biraz da babasından kendisine bulaştığını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Babam de bozuk hentbolcu ve 8 sene hentbol oynadı. Bana anlattığında o zamanlar babamı çokça takım istemiş ama ailevi şartlardan periferi gidememiş. en üst İstanbul’dan bire bir kulüpten teklif almış oraya dahi gidemeyince ‘Ben sanırım Bolu’dan çıkamayacağım’ deyip spor hayatını jandarma. O yüzden sunma nazik destekçim babam ve ailem.”

Share: