Yorumcu Rıdvan Dilmen çalışkan yayında Jorge Jesus’u eleştirdi, yandaş ayağa kalktı!

Süper Takım’in 4. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Konyaspor’a 1-0 yenmiş oldu. Karşılaşmayı TV 8.5 ekranlarında değerlendiren Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Beceri Direktörünü anif eleştirdi.

“VALENCIA’NIN AYAĞIYLA MÜDAHALESİ VAR”

Valencia’nın kırmızı kartını akilane bulan Rıdvan Dilmen, “Adaletli, iki el Valencia’yı tahrik ediyor ancak bu onun rakibine vurmasını gerektirmez. Adil iki nöbet Valencia’yı ittikten sonraları Valencia’nın ayağıyla müdahalesi var. Valencia’nın al kartı doğru. Adil birkaç defa ittikten sonradan Valencia ayağıyla bir hamlede bulunuyor. Rakip oyuncu seni tahrik etsin, vurmayacaksın esasen dahi!” ifadelerini kullandı.

“ARAO’DAN NE EKSİĞİ VAR?”

Jorge Jesus’un aktör tercihlerini eleştiren Rıdvan Dilmen, “Hocayı yanıltan bazen oyuncular var. Birisi Emre Mor, bastırık sıfır Karagümrük’te tavlamak apayrı, Fenerbahçe’de oynamak eksantrik. Crespo benim çok beğendiğim benzeri aktör değildir ancak hocanın getirdiği Arao’dan yarım yamalak yaptığı bir tane bir şeyi söyleyebilir misiniz?” dedi.

FENERBAHÇE TARAFTARI ÇILDIRDI

Bu açıklamaları sonrası Fenerbahçe taraftarı, Rıdvan Dilmen’i adeta “Fenerbahçe düşmanı” zar etti. Solgun-lacivertli taraftarlar, adlı yorumcunun elan Fenerbahçe’nin geçmiş mağlubiyetinde güç eleştiriler yaptığını belirtti.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarından satır başları:

“PAS OYUNU YOK”

Fenerbahçe’da pas oyunu diyerek ayrımsız molekül bahsedemeyiz. Konya, Başakşehir kadar takımlar oyuna sahip olmak isteyen takımlar. Maçları haddinden fazla lezzetli geçmiyor kabil ama iki mızıka birlikte gol yememiş.

“KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN”

50 bin kişinin uğrunda yürekten aldatmak cılız. İlk öğün İstanbul dışında çıktığınız maçta Peres dışında kendini sahaya veren yoktu sahada. Kimesne üstelik kendini kandırmasın 11’e 10 atlatmak ile alakası yok koşullar eşitken birlikte Konya henüz iyiydi.

“3’LÜ IMKÂNSIZ”

Jorge Jesus esnek tıpkısı teknik adam peki. Ancak bu kadro üçgen oynayacak bire bir yapıya sahip değil. bazı bazı üçlü bile oynayabilirsiniz ancak ana planınız kuartet üstüne olmalı.

“SABIRLI ALMAK ZORUNDASINIZ”

Hocanın demeçlerinden anladığımız temel kasıt Süper Grup şampiyonluğu. Fakat ne eski maçlardaki 6-0’lık ve 4-2’lik skorlar Fenerbahçe’yi böke yaptı ne birlikte bugünkü mağlubiyet şampiyonluktan etti. Götürümlü doğmak zorundasınız.

“BU KADAR ÇOK TEHLİKE GÖRMEMELİSİNİZ KALENİZDE”

Peki bu ligde çokça gol alaşağı etmek çokça heybetli fakat bu kadar üstelik aşkin od görmemelisiniz kalenizde. Ümraniye 3 attı 5 kaçırdı, Adana Demirspor bir nice gol kaçırdı. Konyaspor bir nice defa ofsayt yüzünden pozisyonları değerlendiremedi. Müselles defans oynuyorsanız Lemos filan oynamaz, Arao orta sahada oynamaz, Lincoln sol kanat bekte oynamaz. Alioski var elinizde, Ferdi’yi koyabilirsiniz oraya.

“ARDIL GİBİ BİR OYUNCU NASIL OYNAMAZ!”

Şurası bile söyleyeyim; Ardil Güler bu büyüklüğünde metrukiyet edilecek ayrımsız aktör değil. Bu kadar gönülsüz tıpkı takımda Arda kabilinden ayrımsız aktör kuşkusuz oynamaz, gerçekten anlamıyorum.”

Share: