Yozgat bilgi… Ankara’daki Aydıncık Cemevi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferansla katıldığı programla açıldı

Ankara’birlikte yapımı tamamlanan Aydıncık Cemevi, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın videoteyp konferans yöntemi ile katıldığı programla açıldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde Ankara Valiliğinin destekleriyle Altındağ Belediyesi eliyle Aydıncık köyünde nesir edilen Aydıncık Cemevi tamamlandı. Tek kıvrım cemevinin açılışı, İstanbul’birlikte Şahkulu Odalık Dergahı ve Cemevi’nde planlı cemevleri temel atma ve dolgun açılış töreninden telekonferans sistemi ile bağlanan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yoluyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydıncık Cemevi’nin balkı olmasını diledi.

“Yaklaşık 3,5 milyon liralık gider yapılarak 220 metrekare tutkun alan oluşturuldu”

Törende konuşan Ankara Valisi Vasip Mecnunca, temas ve beraberlik vurgusu yaparak, “Tahminî 3,5 milyon lira harcama yapılarak 220 metrekare vabeste alan oluşturuldu. Burada cemlerde, sizlerin aynı araya gelmesinde bereket hasıl tamam. Sadece fiziki, gövde olarak değil tıpkısı zamanda gönüllerimizin birlikte birleştiği ve kenetlendiği bire bir yerdir cemevi. İnşallah hep misyonuyla Aydıncıklılara bakım etmeye devam edecektir” dedi.

“Açtığımız cemevi domuzuna işlere açacak olsun, adamakıllı cemler yapılsın inşallah”

Aydıncık köyünün rustik mahalle statüsü kazandığını belirten Altındağ Belediye Reisi Asım Balcı, “Burada bir nice kişinin emeği var. Sunu özellikle dahi Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle İçişleri Bakanımız, valimiz ve bütün birlikte bu cemevini sıfırdan itibaren yapmış durumdayız. Aydıncık artık kırsal mahalle statüsünü kazandı. Bu kararı Ankara Büyükşehir Uray Meclisine gönderiyoruz. Açtığımız cemevi pir işlere şalter olsun, güzel cemler yapılsın inşallah. Birliğimize, beraberliğimize açkı olsun” ifadelerini kullandı.

Aydıncık Cemevi, Reisicumhur Erdoğan’ın talimatlarıyla katılımcılar eliyle kurdele kesilmesiyle açıldı. – ANKARA

Share: