Yozgat genel haberi | Ankara’daki Aydıncık Cemevi Reisicumhur Erdoğan’ın video konferansla katıldığı programla açıldı

Ankara’daki Aydıncık Cemevi Reisicumhur Erdoğan’ın video konferansla katıldığı programla açıldı

ANKARA – Ankara’da yapımı tamamlanan Aydıncık Cemevi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videoteyp konferans yöntemi ile katıldığı programla açıldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde Ankara Valiliğinin destekleriyle Altındağ Belediyesi vasıtasıyla Aydıncık köyünde düz yazı edilen Aydıncık Cemevi tamamlandı. Bir Tane bükülmüş cemevinin açılışı, İstanbul’de Şahkulu Hükümdar Dergahı ve Cemevi’nde planlı cemevleri ana atma ve şişko açım töreninden telekonferans sistemi ile bağlanan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Cumhur Reisi Erdoğan, Aydıncık Cemevi’nin körpe olmasını diledi.

“Kestirmece 3,5 milyon teklik masraf yapılarak 220 metrekare sınırlı düz oluşturuldu”

Törende mütekellim Ankara Valisi Vasip Mecnunca, temas ve beraberlik vurgusu yaparak, “Kısaca 3,5 milyon lira masraf yapılarak 220 metrekare sınırlanmış alan oluşturuldu. Burada cemlerde, sizlerin tıpkı araya gelmesinde bereket sâdır peki. Hoppadak fiziki, eğin namına değil bir zamanda gönüllerimizin de birleştiği ve kenetlendiği benzeri yerdir cemevi. İnşallah hep misyonuyla Aydıncıklılara hizmet etmeye devam edecektir” dedi.

“Açtığımız cemevi iyice işlere anahtar olsun, pir cemler yapılsın inşallah”

Aydıncık köyünün rustik mahalle statüsü kazandığını belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Burada birçok kişinin emeği var. Yer özellikle bile Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle İçişleri Bakanımız, valimiz ve bilcümle alay malay bu cemevini sıfırdan itibaren yapmış durumdayız. Aydıncık artık kırsal mahalle statüsünü kazandı. Bu kararı Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisine gönderiyoruz. Açtığımız cemevi iyicene işlere vesile olsun, adamakıllı cemler yapılsın inşallah. Birliğimize, beraberliğimize komütatör olsun” ifadelerini kullandı.

Aydıncık Cemevi, Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatlarıyla katılımcılar yoluyla kurdele kesilmesiyle açıldı.

Share: