Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten skandal yıldırma: Türkiye ile çarpışma olursa, onlar üzere nâr olacak ayrımsız karşılık alırlar

Yunanistan akıbet dönemde Türk F-16’larını taciz ederek Ege’de tansiyonun tavan yapmasına illet olurken, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’dan tarihi bir rest geldi.

ERDOĞAN’IN RESTİNE KARŞIN AKILLANMIYORLAR

Teknofest etkinliğinde yaptığı konuşmada tacizlerini iyiden iyiye zait Atina’evet sert çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülen Palikarya, bak tarihe bak, tarihe dön, çok daha çok müstakbel gidersen bunun bedeli ağır tamam, bunaltıcı. Yunanistan’a biricik cümlemiz var; İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya benzeri gece ansızın gelebiliriz. Geçkin ülkemizin ayağına prangalar takarak, ilerlemesini engelleyenlerin bir yerlere fırsat kollayarak beklediğinden emniyetli olun. İnşallah bilcümle gelişigüzel bunlara punt vermeyeceğiz. Vereceğimiz uğraş zorlu olacaktır ama böylecene ortaya çıkma başarının getireceği huzurun, mutluluğun, refahın tarifi tür değildir” ifadelerini kullanmıştı.

MİÇOTAKİS’TEN BİR SKANDAL TEHDİT DAHA

Erdoğan’ın bu sözleri Yunanistan’da günlerdir gündemden düşmezken Atina yönetimi ise provokatif hareketlerinden vazgeçmemekte azimli. Yunanistan Başbakanı Miçotakis katıldığı benzeri etkinlikte yaptığı konuşmada Erdoğan’ın sözlerine yönelik skandal ifadeler kullandı.

“TÜRKİYE, YUNAN ORDUSUNUN KABİLİYETLERİNİ BİLİYOR”

Sözlerine Türkiye ile Yunanistan arasında bir çekişme olacağına inanmadığını rapor ederek başlayan Miçotakis akabinde skandal ifadeler kullandı. Yunanistan Başbakanı, “Ordumuzun kabiliyetlerini biliyorlar. Türkiye ile çekişme olursa, onlar üzere acı olacak tıpkı yanıt alırlar. Türkiye adaları yıldırma ediyor” diye niteleyerek konuştu.Share: