Yurtta hava raporu

Yapılan son değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli modüler saha meydan çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Maşrık Küçük Asya’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin sağanak ve vadi saha gök ses bora yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda kuvvetli; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerel yerine çok akva ve biberli, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve günindi kesimlerinde akva olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, yıldız, bağırsak ve garp kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, diğer yerlerde zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle yıldız ve kuzeybatı, yurdun cenup ve gün doğusu kesimlerinde cenuplu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ile Yıldız Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden akva ve kısa süreli fırtına (40-70 saha kayran 80 km/sa) şeklinde esecek. Gâh illerde beklenen albeni durumuyla günün genişlik efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve çokça bulutlanmış, boğanak, meydan vadi gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların şimal kesimlerinde yerli olmak için kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı boğanak yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve bir iki bulutlu 26

Adana: Modüler ve çok bulutlanmış, fasılalı sağanak ve kayran kayran asuman ses sağanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı bora ve düzlük saha gök ses bora yağışlı 25

Samsun: Modüler ve çokça bulutlanmış, bora yağışlı 21

Trabzon: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, boğanak yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çokça bulutlanmış, boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlanmış sağanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: