Zahmetli akşın Samsun’dan Hakkari’ye kaide çevirdi

Samsun’dahi oturan 66 yaşındaki mütekait çapar Mehmet Ersoy Binali, bisikletle Türkiye turu hayali üzere Hakkari’ye ayakçak çevirdi.

Emekli olduktan sonradan hayalini kurduğu bisikletle Türkiye turu projesini hayata nâkil Binali, 20 zaman önceki Samsun’dan yola çıktı.

Kilometrelerce sefer katederek Hakkari’ye ulaşan Binali, AA muhabirine, mesleğinden muhit yıllardır velespit sürdüğünü, zor olduktan sonradan de bu tutkusunun devam ettiğini söyledi.

İzmir Dede Yahşi Huy Spor Kulübünün de yöneticisi olan Binali, kentin doğasına, insanına hayran kaldığını belirterek, mecmu çiftteker tutkunlarını Hakkari’ye nida etti.

Bisikletiyle 5 yıldır Türkiye turları düzenlediğini anlatan Binali, şöyle konuştu:

“Sonuç turumu, kulübümüzün sporcusu olan ve tıpkı müddet evvel gidiş geliş kazası sonucu kaybettiğimiz Dede Yahşi’nin yerine yaptım. 20 günden bu yana yoldayım, 1090 kilometre misil geldim. Buradan Başkale, Tatvan ve Muş üzerinden Samsun’a gitmeyi düşünüyorum. Hakkari haddinden fazla nikbet ettiğim bir saha. Ülkemin insanlarından şurası istiyorum, rağbet gözünü açsınlar. Hakkari’ye gelsinler, buranın cennet olduğunu görsünler. Hakkari, dağları ve doğasıyla ülkemin en güzel yerlerinden biri. Hakkari’ye geldiğimde kendimi Artvin’de hissettim. Doğası benziyor. Kentte zinde pir insanların sıcaklığını gördüm. Gelecek yıl elan fazla arkadaşla gelmeyi düşünüyorum.”

Share: