11. Balkan Rallisi’ne katılan motorcular Kapadokya’ya geldi

11. Balkan Rallisi kapsamında Hırvatistan’dan yola çıkan motor tutkunları Kapadokya’ya ulaştı.

BMW Moto Clup/Dalmaçya eliyle planlı, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Almanya ve Kanada’dan 42 motorcunun katılımıyla 9 Eylül’dahi Belgrad’tan başlayan rallide katılımcılar son durak olan Kapadokya’ya geldi.

Sırbistan ve Bulgaristan güzergahını takip ederek Kapıkule Cızık Kapısı’ndan Türkiye’ye giren katılımcılar, iki ahit boyunca Kapadokya’daki tarihi ve turistik merkezleri gezecek.

Ralliyi organize eden Zelian Rakela, gazetecilere, Balkan Rallisi’nin Asya ile Avrupa’yı birleştiren bire bir tur olduğunu belirterek, “Elan geçmiş Kapadokya’ya geldim. Ralliye pandemi nedeniyle açıklık vermiştik fakat bu yıldan itibaren baştan bitmeme edeceğiz.” dedi.

Etkinliğin Türkiye ayağında katılımcılara delalet eden İsmet Şahin dahi rallinin düzenleneceğine dayalı yapılan duyurunun peşi sıra oluşturulan grubun Balkanlar’dan yola çıktığını anlatım etti.

Motorun yaşamları üzere vazgeçilmez tıpkısı heyecan olduğunu dile getiren Mecnunca, “Edirne ve Ankara’dahi ıtlak verdikten sonraları Sodyum Klorür Gölü’ne uğradık ve Kapadokya’ya geldik. İki çevrim sonraları İstanbul’a döneceğiz. Orada de iki zaman gezdikten sonradan katılımcılar evlerine dönecekler.” diye niteleyerek konuştu.

Katılımcılardan Julia Vrljicak ise etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Burada olmak çokça iri benzeri kasırga. Kapadokya’nın manzarasından adeta nefesim kesiliyor. Türkiye’de doğmak çok adamakıllı, yemekleri, müziklerinden elan önceki bambaşka yerde bulamadığım benzeri sağlık aldım.” ifadelerini kullandı.Share: