2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaraladı! 3 kişiyi elan öldürmesine polis güçleri bariyer oldu

Karaman cemaziyelevvel akşam saatlerinde azgın cinayetlere tayf oldu. Kardeş Osman Mahallesi’ndeki Alparslan Türkeş Parkı’nda Muazzez Savran, parkta iddiaya göre algı meselesinden tartıştığı Mürtefi Atakan Talih’ı (20), tabancayla üzücü ederek göğsünden yaraladı. Kanlar süresince küsurat Yüksek Atakan Felek, gaileli halde kısaca 150 metre uzaklıktaki polis güçleri merkezine her an arkalama istedi. Nasip, ihbar konusunda çağrılan ambulansla Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı.

ARACIN TAKİP SİSTEMİNDEN YAKALANDI

Yaralı Ulu Atakan Yıldız’ın, kendisini Aziz Deveci’ın vurduğunu söylemesi üstüne Asayiş Şubesi’ne kapalı Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri himmet başlattı. Ekipler, balıkçılık yaptığı belirlenen Eren Sarban’ın kiraladığı aracın uydu strateji cihazından yerini tayin etti. Ardından Muazzez S. Gevher Karı Mahallesinde tıpkı apartmana girerken yakalandı.

İKİ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınan Aziz Savran, Uca Atakan Baht’ı yaralamadan güdük benzeri süre evvel dahi Urgan Mahallesi’nde taş ocağı mevkisinde gene aralarında takanak meselesi kâin Kültürlü Çalı (35) ve Veli Ulusan’ı (36) tabancayla keskin ederek öldürdüğü söyledi. Muazzez Savran’ın itirafı konusunda tamlanan adrese giden polis güçleri, Çaltı ve Ulusan’ın donmuş vücuduyla karşılaştı. Olay durumunda yapılan detaylı incelemelerin ardından Çalı ve Ulusan’ın donmuş bedenlerini ölü açımı amacıyla Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesi morguna kaldırıldı. Güç yaralanan Ali Atakan Felek ise 3 saat süren ameliyatın arkası sıra cerrahi sakil bakım ünitesinde tedaviye alındı.

ÖLDÜKLERİNDEN EMİN OLDUKTAN SONRADAN AYRILDI

Suçunu itiraf eden Ermiş Savran, ilk ifadesinde Şanlı Atakan Şans, Işıklı Diken ve Veli Ulusan ile aralarında matlup meselesi olduğunu öne sürdü. Eren Sarban ifadesinde, “Aydın ve Iye’yi etanol kabul etmek üzere nida ettim. Kiralık araçla Urgan Mahallesi’nin ilerisinde bulunan taş ocakları mevkisine gittik. Orada benzeri müddet alkol aldıktan bilahare belimdeki tabancayı çıkarıp Işıklı’ın ve Ege’nin başına ızdırap ettim. Onların öldüklerinden sakıncasız olduktan sonradan geldiğimiz araçla görüngü yerinden ayrılıp şehir merkezine döndüm. Telefonla Ali Atakan Şans’ı arayarak Alpaslan Türkeş Parkı’na nida ettim. Parka gelen Atakan’ı üstelik tabancayla göğsünden vurarak yaraladım” dedi.

“AKLIMDA 3 KİŞİYİ MIHLAMAK HENÜZ VARDI”

Eren Sarban, yakalandığı apartmana orada oturan K.B.’yi mihlamak üzere gittiğini ve polise yakalanmasa 3 kişiyi daha öldüreceğini itiraf etti. Aziz Deveci, “Atakan, polis merkezine akıllıcasına koşarak gitti. Ben da olay yerinden birden ayrıldım. Aklımda 3 kişiyi daha çivilemek vardı. Sıradaki kişiyi mihlamak üzere Maya Karı Mahallesi’ndeki evine gittim. Burada umum öldüreceğim kişinin apartmanına girerken polisler beni yakaladı. Polisler birkaç zaman daha gelmese K.B.’yi de öldürecektim. Aydınlık ve Veli’yi öldürdükten bilahare aklıma takılan umum bozuk sayfaları durdurmak istedim” dedi.

“KISA SÜREDE YAKALANMASAM TAMLIK SAYFALARI KAPATACAKTIM”

Vazıh Çaltı ile Iye Ulusan’ı polise kolaylıkla yakalanmamak için kırsal alanda öldürdüğünü tamlayan Ermiş Savran, “Münevver ve Veli’yi şehir merkezine uzak tıpkısı bölgede öldürmemin sebebi birlikte hızlı hızlı polise yakalanmamak içindi. Eğer polis beni bu büyüklüğünde bodur sürede yakalamasa geçmişe dair kül sayfaları kapatacaktım?” dediği öğrenildi.

CİNAYETLERİN ARDINDAN GÜRCİSTAN’A KAÇACAKMIŞ

Üzerinden pasaport sâdır Aziz Sarban, “Olay olmadan önceki yanıma pasaportumu dahi almıştım. Cinayetlerin arkası sıra Gürcistan’a kaçmayı planladım. Her molekül amacında gitseydi sunu geç 24 saat içerisinde eksantrik ayrımsız ülkede olacaktım” dedi.

“EGO AZMETTİRDİM”

Muazzez Sarban ile olayla bağlantısı olduğu iddiasıyla soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mehmet B., emniyetteki ifadelerinin peşi sıra cinayetin işlendiği bölgenin yük bölgesi olması dolayısıyla bitirmiş konfirmasyon edildi. Teyit dolayısıyla şeb yarısı hastanede esenlik kontrolünden geçirilen Ermiş Savran, gazetecilerin “Cinayetleri sebep işlediniz Pişman mısınız’ sorusuna cevap vermedi. Yanındaki Mehmet B. ise “Cinayetleri siz mi azmettirdiniz” sorusuna “Ego azmettirdim” diye niteleyerek cevap verdi. 2 yaşama, jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra bugün adliyeye atıf edildi.

Share: