Abdurrahman Uzun’un 9 Eylül hakkındaki sözleri aksülamel çekti

Karadeniz’üstelik doğal gaz bulunduğu zaman “Açın kombileri! Yaz ayı bile olsa havalar hamam de olma sonunu büyüklüğünde açın kombileri. Bundan Sonra doğal gaz patronuyuz” sözleriyle fenomen olan Abdurrahman Uzun, bu öğün dahi 9 Ilkgüz İzmir’in halas gününü erek aldığı sözleri toplumsal medyada gündeme geldi.

“BİRİLERİ FARKLI BİR MİLAT OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

9 Ilkgüz’ün yerli namına kutlanması gerektiğini belirten Ayrıntılı, “9 Ilkgüz’üstelik İzmir’in kurtuluşu genelde İzmirliler amacıyla hani yerli anlamda kutlanacak benzeri programdır. İşte Trabzon’un kurtuluşu, Artvin’in kurtuluşu günlerinde böyle dernekevi kutlamalar yapılır. Ama İzmir’in kurtuluşuyla ilişkin birileri ayrımlı tıpkı milat oluşturmaya çalışıyor”dedi.

“9 ILKGÜZ NİYE KONYALI İÇİN ÖNEMLİ OLSUN”

Sözlerini sürdüren Ince, “Ego İzmirli değilim, İzmir’in kurtuluşu neden benim bu kadar gündemime oturuyor. 29 Teşrinievvel olsa dersin kim ‘Bu Cumhuriyetin ilanıdır.’ Bunu yekun anlamda 81 ili ve yurtdışında bile olsa hep Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilişkin fail tıpkı konudur. 19 Mayıs olsa, 23 Nisan olsa, 30 Ağustos Zafer Bayramı olsa… Bunların bütünü bu milletin yekun kendisine alay malay tıpkısı anlam yüklediği tarihlerdir. 9 Ilkgüz sebep bir Konyalı üzere kebir olsun. 29 Ekim elimizden artık, 30 Ağustos da elimizden artık. Hani istediğiniz manevraları yapamıyorsunuz. Bu kere k..çlarından yıpranmamış ayrımsız halas haset tarihi oluşturmaya çalışıyorlar” dedi.

İşte toplumsal medyadan ara sıra tepkiler:Share: