Ardahanlı köylülerden hareket bölgesine odun yardımı

Ardahan merkeze merbut Bağdaşen ve Yalnızçam Hasköy halkı, depremzedelerin istinas sorununa destek olmak için facia bölgesine çuvallarla odun gönderdi.

Depremin ardından en donuk konulardan biri olan ısınma sorunu amacıyla Bağdaşen ve Hasköy köy halkı, depremzedeler soğukta üşümesin diyerek odun gönderdi. Karye meydanında toplanan karye sakinleri, şişman ağaç kütlelerini parçalayarak yakılabilecek odun şekline getirdi. Çuvallara doldurulan odunlar kamyonlarla Ardahan Valiliği müzaheret çokluk merkezinde yetkililere teyit edildi.

Yalnızçam Hasköy Köyü Muhtarı Özkan Gültekin, köy halkının odun yardımı amacıyla seferberlik başlattığını söyleyerek, “Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü bu soğuk şita ayında depremzedelerin kışlık ihtiyacını karşılamak istedik. Köylüler olarak karye meydanına dizge zat imkanları kadar getirdikleri odunlar çoluk çocuk aracılığıyla kesilerek çuvallara dolduruldu. Az Buçuk dahi olsa istinas konusunda yardımcı olabilirsek hangi mutlu bizlere. Bu toplanan odunlar çuvallara konularak kamyonla Ardahan Valiliğinin çokluk merkezine tasdik edilecek. Birlik Türkiye tek kalpgâh ve tığ dahi bunun tuzu biberi olmaya çalışıyoruz” dedi. – ARDAHAN

Share: