Aylin Nazlıaka, CHP’li Bağımsız Özel’lerin Ortada Istek Tuttu.

CHP Kadın Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, partisinin İzmir Seferihisar’de düzenlediği istimara toplantısında, CHP’ye bakir katılan Müstakil Hususi ile Ekip Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Özel ortada iştiyak tuttu. CHP Ekip Başkanvekili Müstakil Özel, “Tığ, 20 sene süresince muhalefetteyken CHP’liydik. Bağımsız Milletvekili, inşallah CHP üyeliğinin önceki tıpkı yılı dolmadan iktidarı tadacak” dedi.

CHP’nin Seferihisar’de düzenlediği TBMM Grubu 27. Periyot 5. Düzentileme ve Yorum Toplantısı zaman başladı. Aylin Nazlıaka, üç zaman sürecek toplantının önceki gününde, partiye kullanılmamış örgen olan Müstakil Hususi ile CHP Kadro Başkanvekili Hür Hususi beyninde gönül tuttu.

Hür Hususi, kendisiyle benzeri ismi haiz gence fırka rozeti taktı. Yıpranmamış uzuv Mutlak Özel’in eşinin rozetini da Aylin Nazlıaka takdim etti.

Aylin Nazlıaka, “Şu anda iki Bağımsız Hususi’in arasındayım. Birazdan uzuv yapacağımız Bağımsız Milletvekili Hususi ile Bağımsız Milletvekili Özel’i benzeri araya getirdik. Onların arasındayken benzeri dilekte sancımak de gerekir. Dileğimi hesap pusulası ediyorsunuz; iktidar diliyoruz. Ben, demincek Hür Başbuğ’ıma ne hissettiğini soruyorum. İki Bağımsız Hususi’i da bile alıyorum” dedi.

CHP Ekip Başkanvekili Hür Hususi ise şunları söyledi:

“CHP ÜYELİĞİNİN İLK BİR YILI DOLMADAN İKTİDARI TADACAK”

“Aylin Başkan’ıma çok teşekkürname ediyorum, İl Kadın Kollarına çok teşekkürname ediyorum. Birden tıpkısı telefon geldi, ‘Bak, bazı bulduk’ dediler. Yanımızda Bağımsız Milletvekili Hususi var, çok memnun oldum. İl Eş Kolları’mızın tıpkısı çalışmasında karşılaşmışlar. Onlar bile davette bulunmuşlar, o da seve seve partiye süzülmek istemiş. Gepegenç ayrımsız kardeşimiz, gepegenç tıpkı eşi, küçücük tıpkısı çocuğu var. Onunla bire bir insan ve temel isimde almak nazik aynı mutluluk verici benim için. daha çok da aynı partide olacağız. Biz, 20 sene boyunca muhalefetteyken CHP’liydik. Mutlak, inşallah CHP üyeliğinin ilk tıpkı yılı dolmadan iktidarı tadacak. Tığ çokça rozet takıyoruz; ama Bağımsız Milletvekili Hususi’e, Bağımsız Milletvekili Özel’in rozetini takacağız. Ayrıca Aylin Başkan, çokça iyicene ayrımsız öz yaptı, iki Mutlak Hususi’in arasında arzu tuttu.”Share: