Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

– Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

ERZİNCAN – Özürlü Mebus Serkan Küçümseme’ın hayat hikayesinin konu edildiği “Buğday Tanesi” filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu.

Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul’da planlı galanın ardından memleketi Erzincan’a mevrut AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Hezel, kentteki tıpkısı AVM’de hayatını laf kayran “Buğday Tanesi” kitabının imza gününde hemşehrileriyle buluştu.

AVM’de canlı tıpkısı kol tarafından karşılanan Alay, okurlarına “Buğday Tanesi” kitabını imzaladı.

Burada gazetecilere açıklama fail Meze, ayrımsız yaşında Erzincan’da geçirdiği kazanın peşi sıra, memleketinin kendisini esasen küllerinden yeşerttiğini söyledi.

Hezel, şöyle devam etti: “Beni mebus eden şehrime minnettarım. Buğday Tanesi filmi Türk siyasal hayatının ve beyaz perde tarihinin önce filmi, bu nedenle ayrı bire bir önem genişlik ediyor. 10 milyon engellimizi aileleri ile değerlendirdiğinizde tahminî 40 milyon insanımızı ait benzeri film. Umuda seyahat filmi ve vizyonumuz Türkiye vizyonu. Bu filmi ilkin Erzincanlı hemşehrilerim oluşmak amacıyla muazzez milletime ve Türkiye’nin yüzyılına armağan ediyorum. Engelliler hayatın rastgele alanında olmalı.”

Açıklamanın ardından Hezel, Erzincan Valisi Mehmet Arak, Belediye Reisi Bekir Aksun, kamu gurur müdürleri ve vatandaşlarla gösterime giren filmi gelişigüzel izledi.

Share: