CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya’da esnafı müzakere etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu’nda planlı partisinin kol toplantısının arkası sıra Çark Caddesi’ne geçti.

Burada esnafı musahabe ederek tatlıca amal temennisinde mevcut Kılıçdaroğlu, Şerefiye Camisi önünde hazırlanan platforma çıkarak vatandaşlara hitap etti.

Sözlerine gülerek “Hepinizi Silivri’ye göndereceğim, korsan eylem yapıyorsunuz.” ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, gençlerin bu ülkenin umudu olduğunu, siyasetin aktöre inanç ve vatandaş üzere yapılması gerektiğini söyledi.

Siyasetin ülkenin onuru üstüne nesir edildiğini tamlayan Kılıçdaroğlu, diğer siyasetçilere benzemediğini, saraylara ihtiyacı olmadığını, alçak gönüllü, el kadar yaşadığını anlattı.

Siyaset anlayışına göre; ülkenin siyasetçisinin değil esnafının, çiftçisinin, balıkçısının, işçisinin kazanacağını ifade fail Kılıçdaroğlu, hedeflerini akdetmek için sunu balaban güvencesinin vatandaşlar olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, nüfuz olduklarında bu ülkede barışın, huzurun, kalkınmanın bittabi sağlandığını, işsizlikle mücadelenin pekâlâ yapıldığını göstereceklerini aktararak, “Kılıçdaroğlu gelirse adaletsizlik yapmaz. Düşünce verir vermez, herkesin benim başımın üzerinde yeri var ama ki haksızlığa uğradıysa kusura bakmasın hesabını sorarım.” dedi.

Halka adisyon veren siyasetçiye ihtiyaçlarının olduğunu rapor fail Kılıçdaroğlu, nüfuz olduklarında esnafın bankalardan, kooperatiflerden aldıkları kredilerin faizlerinin tamamını tıpkısı hafta içerisinde sileceğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi barıştıracağım, hepimiz helalleşeceğiz. Hepimiz beraber yaşayacağız. Birlikte yaşayacağız. Bizi yapmak, öğürtlemek isteyenlere alın bu arada, bire bir canevi duracağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iki al çizgimiz var, vatanımız, bayrağımız.” ifadelerini kullandı.

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, elan sonraları yetinme önderleriyle basına tutkun toplantının gerçekleştirileceği otele geçti.Share: