Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, DÜRÜST Fırka Sivas Teşkilatı ile buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, uluslararası anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında DOĞRU Fırka Sivas Teşkilatı ile bire bir araya geldi. Bir kafe-restoranda gerçekleşen buluşmaya DÜRÜST Fırka Sivas İl Yönetimi, Karı Kolları Yönetimi, Dalan İlçe Yönetimi, İlçe Asıl Basamak Karı Kolları, Deneyimsizlik Kolları başkanları, AK Fırka İlçe Şehremaneti başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu Sivas’a yeryüzü kalbi selamlarını ve sevgilerini ilettiğini belirten Oktay, Erdoğan’ın liderliğinde bu yola çıkarken, Türk milletinin derdiyle dertlenmeyi, sorunlarına, sıkıntılarına, beklentilerine hal bulmayı misyon edindiklerini söyledi.

Oktay, 20 yılın her bir saatini, her bir dakikasını, beherglas anını millete hizmet aşkıyla geçirdiklerinin altını çizerek, “İl memleket, kent kent bire bir taraftan eksikleri gideriyor, sair taraftan birlikte önümüzdeki çeyrek altın asra, ıstampa vuracak projeleri devreye alıyoruz. Aşıramento Veysel’in ifadeleriyle, tafsilatlı etraflı tıpkısı yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.” diye konuştu.

Sivas’ta yapılan ve devam fail yatırımlar hakkında vukuf alıp istişarelerde bulunduklarını aktaran Oktay, Sivas için çalışmanın tarihin emanetine ve bayrı değerlere sahip geçmek emreylemek olduğunu ve buna inandıklarını ifade etti.

Oktay, hem merkezi dümen hem üstelik belediyelerde Sivas’a sunma yakışan kamu hizmetini sunmanın mücadelesini verdiklerine işaret ederek, şöyle bitmeme etti:

“Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa seçkin alanda nice yatırımlar devam ediyor. Bunu yer dolgunca DÜRÜST davayı Sivas’ta omuzlayan siz değerli kardeşlerim agâh. Sivas’ta, Türkiye Büyük Millet Meclisi DÜRÜST Tümen Takım Başkanımız Sayın İsmet Yılmayan gine milletvekillerimiz Habib Çağ ve Semiha Çiftçi ile Belediye Başkanımız Hilmi Bilimci kabilinden millete hizmette ayraç ergin adlar, on paralık sürekli çalışıyor. Geçtiğimiz 20 yılda Sivas’a 1,7 bilyon liralık eğitim, 1,4 milyar lira sağlık, 39 milyar teklik eriştirme ve enfrastrüktür yatırımı, 2,55 bilyon lira tarım desteği, 4,9 milyar liralık enerji yatırımı ve 2,2 milyar teklik toplu bölük ve sosyal teçhizat yatırımı kabilinden rastgele alanda projelerle hep 61,5 bilyon teklik envestisman yaptık. Bilcümle söylediğimiz gibi aşgınan çalışan yorulur mu? Sevdası budun olan bezginlik nedir bilir mi? Vatan için çoğaltan yürekler, mazeret akseptans valör mi? Bakım ateşiyle yananlara durmak, duraklamak yakışır mı? Yakışmaz. Tığ üstelik Cumhurbaşkanımız liderliğinde bir dakika durmadan 81 ilimiz üzere milletimiz üzere çalışıyoruz. AK Fırka’nin birer neferi adına gururla anlatacağınız başarı hikayelerimiz var. Milletimizin onurunun çiğnenmesine asla müsamaha göstermedik. Tek ahit milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Ulusal ve uluslararası gelişigüzel zeminde ülkemizin başını yalçın tuttuk. İç politikada ve aut politikada ezberleri bozduk, milli adımlar attık. İşte elan bugün Sayın Cumhurbaşkanımızı Şanghay 5’lisi Zirvesi’ne uğurladık, oradan BM Umumi Oturmuş için New York’a geçecekler. Dokunaklı aynı diplomatlık turu. Hem doğu hem batı ile 360 paye lider diplomasisi yürütebilen, sorunları ayn hizasında çözebilen apayrı tıpkı reis var mı? Bambaşka neler yaptık; vesayeti yok ettik, demokrasimizi güçlendirdik.”

e-Çap hizmetleri özellikle tevessül etmek için, kamusal hizmetlerin kalitesini sürekli artırdıklarını ve sunu birinci sınıf kamu hizmetini millete sunu çabuk şekilde sunmakla kalmayıp vatandaşların, birlik illerin bu hizmetlerden kıymet şekilde yararlanmasını sağladıklarını belirten Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde savunma, ihracat, enerji ve turizm üzere metanetli çok alanda Cumhuriyet Altını tarihinin rekorlarını kırdıklarını ifade etti.

Oktay, “Onlar abes gündemlerle uğraşadursun biz 250 bin konutluk, ‘Cumhuriyet Tarihinin Sunma Balaban Sosyal Ev Projesi’ni başlatmış durumdayız. İlk kadem konutlarını maksimum 2 sene içre bitirip hak sahiplerine teyit etmeyi hedeflediğimiz içtimai bölük projesinde Sivas’a 2 bin 56 hane nesir edilecektir. Berceste olsun.” dedi.

“Uymazlık seçme işi çıkmaza sürüklemenin kavgasını veriyor”

Tutum özellikle koyulmak amacıyla, aksaklıkları çözmek için uğraşırken muhalefetin rastgele işi çıkmaza sürüklemenin, sürüncemede bırakmanın kavgasını verdiğini anlatan Oktay, muhalefetin PKK ile FETÖ’nün peş bahçesinde kurdukları masada topluma kundak servis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hiçbirinin Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diyerek benzeri derdi namevcut. İplerini tutan abilerini hoşnut etmenin derdindeler. Türkiye Gök Ajansı kurarız, ‘şimdi uzayın zamanı mı’ derler. Karadeniz’de gaz buluruz, inanmazlar. Çekişme içre tıpkı hububat koridoru açıp tüm dünyanın gıda sorununu çözeriz, görmezden varidat. Terörü kaynağında kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı masaya oturtup PKK/YPG ve FETÖ’ye alın mücadele anlaşması imzalatırız, ‘elinize hangi geçti’ diye sorarlar. Henüz Sakarya Muharebesi’nin nerede gerçekleştiğini bilmeyen benzeri aykırılık liderinden bahsediyoruz. Gene bu kabaklık cenahının şehremini, tarihten bihaber şekilde Yunanistan’ı ağzına alamadan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin kurucu ideolojisini mandepsi ediyordunuz hani? Milli savaşım ruhunu yaşatan de temaşa fail de biziz. Anca mi Sivas? 100 sene evvel burada toplanan o gözü kara can kuşu, o istiklale revan yürekler bizlerde çarpmıyor mu?”

Oktay, 100 yıl evvel Sivas’ta Türk milletinin “milli sınırlar içre yurt ayrılamaz tıpkı bütündür, ayrılamaz” diye niteleyerek haykırdığını ve yedi düvele vadi okuduğunu hatırlatarak, “100 sene önceki Sivas’ta hangi dediysek 100 sene bilahare zaman bire bir yerde aynı nöbet daha yeniden ediyoruz. Bayrağımıza, bağımsızlığımıza, vatanımıza uzanan elleri kırarız. Bu duruşumuz bölgemizin istikrarı ve dostlarımız için dahi geçerlidir.” şeklinde konuştu.

“Ermenistan tahriklerine ve kışkırtmalarına bir an geçmiş serencam vermelidir”

Azerbaycan askerlerinin sınırda Ermeni terörüne maruz kaldığında Ankara’da, Sivas’ta bayındır uyunamayacağına belen fail Oktay, Karabağ zaferinden sonradan sınırların netleştirilmesi üstüne Azerbaycan’ın birlikte olduklarını tıpkısı öğün henüz yineledi.

“Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara aynı zaman önceki serencam vermelidir.” diyen Oktay, bu konuda Türkiye’nin seçkin antlaşma Azerbaycan’ın beraberinde saha aldığını ve Azerbaycan için ne gerekiyorsa yapmaya amade olduğunu vurguladı.

“Türkiye Ege’bile tepkisini gösterdiğinde elhak Yunan’ın gündüzü akşam olacak”

Yunanistan’ın, seçkin dönme Türkiye’nin albeni sahasını, gökçe vatan sathını suistimal etmeye çalıştığına dikkati çeken Oktay, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmalara bakarak gayrı askeri statüdeki adaları silahlandırdığını ve Ege’da dümbelek itme yaparak, seçme periyot çok sayıda bebeğin aileleriyle gelişigüzel ölümüne etken olduğunu söyledi.

Oktay, bu şekilde bodoslama cereyan eden tıpkı Yunanistan’a “aklını başına şike, İzmir’i nisyan” denilince Türkiye’nin, tansiyonu yükselten taraf namına gösterilmek istendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız yalınlık ve kesin şekilde uyardı; ‘Adaları silahlandırmayı bırak yoksa bir tün akılsız ….’ dedi. Bakıyoruz Miçotakis bile ‘tün hulul gündüz gel’ diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’bile tepkisini gösterdiğinde doğrusu Yunan’ın gündüzü akşam olacak. Türkiye arsıulusal anlaşmalara binaen gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, dost görünenler tabii çabucak ortadan kaybolur o devir. Bu yüzden ‘İzmir’i nisyan’ diyoruz, ‘Kıbrıs’ı nisyan’ diyoruz. ‘Ecdadımızın heybeti marufı cihandır, yaradılış değişir zehap. Bu kan gene o kandır.’ Ana Deniz ötesinden sufle verenlerin barış getirdiği yerleri görüyoruz. Irak’ın halini, Suriye’yi, Ukrayna’yı görüyoruz. Türkiye, 20 yıldır sulh, istikrar ve düzenlilik amacıyla çalıştıkça, birileri de çatışma ve çekişme üzere çaba gösterdi. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi murat ettiler. Amma bu millet, tavrını karşısındakinin cüssesine bakarak belirlemeyecek büyüklüğünde yürekli bire bir millettir.”

Türkiye’nin hakkını hukukunu menfaat hesaplarına kurban etmeyecek büyüklüğünde hararetli aynı mevki olduğunu vurgulayan Oktay, Reisicumhur Erdoğan’ın liderliğinde yedi düvele cebin sağlıklı durduklarını ve zaman dahi azimli duruşlarının sürdüğünü rapor etti.

Oktay, bu iradenin devam etmesi, kazanımların kesintiye uğramaması için Sivas teşkilatının haddinden fazla gösterişli çalışması gerektiğini dile getirerek, “Eş kollarıyla, gençlik kollarıyla, anne kademesiyle aynı dakika muttasıl her bir Sivaslıya ulaşması lazım. Sıfatımız ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın tıpkı neferiyiz. Eskisiyle yenisiyle birlik organizasyon adına tıpkısı ve beraberiz.” şeklinde konuştu.

Başarılarını önce Allah’ın inayetine, sonraları Türkiye’yi ilerleme davasına olan bağlılıklarına ve bu yolda yaptıkları fedakârlık ve dayanışmaya borçlu olduklarını dile getiren Oktay, bunları unutmadan Cumhuriyetin 100. yılında Sivas’a yeni zaferler armağan etmek amacıyla bütün beraber mesai çağrısında bulundu.

Oktay, “Sizler, Abdulvahabi Gazi’den Ahmet Turhan Gazi’ye, Kadı Burhaneddin’den Padişah Keykavus’a, Güneş-i Sivasi’den Akşemseddin’e, Iyice Hükümdar’dan Bakraç Veysel’e, kadar bu toprakların bütün hazinelerinin torunlarısınız. Türkiye’nin evvel evcil uçaklarını üreten, ülkemizi demir hat ağıyla donatan Nuri Demirağ’sınız. Türk siyaset tarihinin mümtaz ismi, mücadele ve dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’sunuz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın gecesini gündüzüne katarak, ülkesi için ne büyüklüğünde ağır çalıştığına yakından şahit olduklarını tamlayan Oktay, “Bidar benzeri liderimiz varken biz durabilir miyiz? Hal böyleyken yiğidolar durumunda sayabilir mi? Katiyen. Irtibat ve beraberlik zarfında sunduğunuz herhangi bir eklenmiş değere destek vereceğimizin, yanınızda olacağımızın sözünü ego buradan benzeri kat daha sizlere veriyorum. Bu duygularla hepinize kez arkadaşlığınız üzere şehrimiz ve AK davaya verdiğiniz emekler üzere teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar DOĞRU Fırka Sivas teşkilatımızda yer üstlenmiş umum kardeşlerime sunma kalbi şükranlarımı sunuyorum. Coşkunuz ve misafirperverliğiniz üzere antrparantez teşekkürname ediyorum.” dedi.Share: