Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Delimsirek, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Müesses (YİK) Üyesi Mehmet Mehabetli Mecnunca, “Bu altılı ganyan geçim Tanrı sahabet aynı cenk çıksa bu savaşla ait tıpkı demeç açıklayana kadar savaş biter. Bunlardan tıpkısı şey imkânsız.” dedi.

Vali Nafiz Kayalı Cahillik Merkezi’nde düzenlenen YANLIŞSIZ Öğür Karabük İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nın açılışında mütekellim Şahin, Avrupa’nın kışa girerken çetin bire bir sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Avrupa’nın gaz imkanından balaban ölçüde yoksun hale geldiğini belirten Şahin, “Zira Rusya’ya ambargo uyguladılar. Rusya bile ‘siz bize ambargo uygularsanız biz üstelik size uygularız’ dedi ve doğal gazı kesti. Şimdi onlar iri bir sorumluluk içerisindeler.” diye niteleyerek konuştu.

Şahin, Türkiye’nin kışı abat geçireceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Çünkü tığ Avrupa Birliği ülkeleri kabil Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda tıpkısı dara politikası takip etti. Altılı masayı yapılanma eden partiler iktidarda olsaydı biz şu anda Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları aynen yaşıyor olacaktık. Dünyada hem Zelenskiy hem Putin’le konuşabilen Recep Tayyip Erdoğan’dan ayrıksı bir önder var mı? Telefonu açtığı ahit onlarla konuşup inandığı doğruları belirten, hatalarını yüzlerine söyleyen ayrıksı bir reis var mı?”

Reisicumhur Erdoğan’ın savaşın içinden sulh çıkarmaya çalışan benzeri önder olduğunu dile getiren Mecnunca, “Ukrayna ve Rusya dünya tahıl ihtiyacının üçte birini karşılıyor. Uğraş tahıl ihracatını durdurdu. Bu sorunu çözmek amacıyla adımı Recep Tayyip Erdoğan attı. Şu eleştiri dönemde Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan kabil bir şef vacip olduğu kabil dünyaya birlikte Recep Tayyip Erdoğan kadar aynı liderin bu sorunları çözmede önderlik etmesi gerekiyordu, onu yaptı.” değerlendirmesini yaptı.

Mecnunca, ülkelerin başında dallı güllü liderlerin olması gerektiğini vurgulayarak, “Şu anda Avrupa Birliği ülkelerinde bu vasıflara erbap bire bir reis olmadığı üzere sevgili yaşanıyor. Kriz dönemlerinde ülkelerin başında dinamik liderlere ihtiyaç var. Recep Tayyip Erdoğan böyle tıpkı dönemde hem Türkiye için hem bile dünya için gereklidir. Bu tuhaf liderler olağan yetişmiyor.” ifadelerini kullandı.

“Şimdi seçilecek bir aday arıyorlar”

AK Tümen hükümetlerinin 20 almanak iktidarında Türkiye’ye majör hizmetler yaptığını anlatan Delice, sözlerini şöyle tamamladı:

“İktidara gelmek için altılı masa oluşturmuş ihtilaf partileri ne yapıyor? ‘Ekonomi münteha, kaynak sıfırı tüketmiş’ söyledikleri bu. İflas etmiş olan bir ülke vatandaşlardan olan alacağının 300 milyar lirasına yakınını almaktan vazgeçer mi? Minimum ücreti bire bir yılda yüzde 94 artırabilir mi? Içtimai yardımları 15 milyar liradan 40 bilyon liraya çıkarabilir mi? Vatandaşın gaz faturalarının yüzdelik 80’ini karşılayabilir mi? Altılı Ganyan masa ikide birde, aynı araya gelip yemek yiyor. Sonrasında benzeri beyanat yayınlıyorlar. Bunu 6 öğün yaptılar. 7.’sini münasebet haset yapacaklar. Bu altılı itilaf Tanrı sıyanet aynı uğraş çıksa bu savaşla ilişkin bir bildiri açıklayana büyüklüğünde cidal biter. Bunlardan aynı molekül imkânsız. Demincek seçilecek aynı namzet arıyorlar. Meral Hanım ikide bir diyor kim ‘seçilecek aday arıyoruz.’ Meral Kadın Karabük’ten sesleniyorum. Ego size seçilecek aynı aday söyleyeyim mi? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Apayrı arayışlarınız beyhudedir.”

Daha sonradan basına vabeste süren toplantıya, SELIM Tümen Karabük milletvekilleri Halk Ünal ve Niyazi Tarih, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı İsmail Altınöz, Eflani Şehremini İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Reisi Yakup Narter, İl Umumi Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve partililer katıldı.Share: