Depremde hasar oluşan köylerde 651 çerge kuruldu

Depremde hasar oluşan köylerde 651 çerge kuruldu

Vali Hüseyin Öner, yer sarsıntısı bölgesini inceledi

Vali Hüseyin Öner:

“Ihtişam olarak vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızın sürdüreceğiz”

ARDAHAN – Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle depremi sonrası vahim hasarın oluştuğu Çullu, Esenyayla ve Küçükaltunbulak köylerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşları dinleyen Vali Öner, yıkılan ahırların hesabına iklim şartlarına uyacak termal çadırlar kurmayı hedefliyoruz dedi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Balçeşme köyündeki eş güdüm merkezinde çalım müdürleriyle istimara toplantısı yaptı. Göle ilçesinde, 27 Ilkgüz haset saat 17.08’de meydana mevrut 5.0 büyüklüğündeki depremde etkilenen köylerdeki icraat hakkında hikmet alan Vali Öner, Çullu ve Küçükaltunbulak köylerinde geçmiş kurulan ahır çadırları inceledi. Depremden etkilenen vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Öner, taşımalık kurulumunun bitmeme ettiğini söyledi.

Öner, “Yaptığımız çalışmaları durumunda tarassut etmek için buradayız. Bundan önce de değerlendirme toplantısı yaptık. Hele ahır çadırların kurulumuna duyarlık gösteriyoruz” dedi.

Kışın tehlikeli geçtiği bölgede abuhava şartlarını göz uğrunda bulundurmak zorunda olduklarını söyleyen Ilbay Öner, bu nedenle hassas yapmak zorundayız diye niteleyerek, “İklim şartları farklı illerden değişik. Ahırlar için şartlara uyma anlamında kırılan davranıyoruz. Yıpranmamış temenni ve önerileri değerlendiriyoruz. Devlet olarak vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızın sürdüreceğiz” diyerek konuştu.

‘651 çerge kuruldu

İlk günden itibaren vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığına vurgu yapan Ilbay Öner, “Yaşanan zelzele sonrası İl Facia ve Acil Format Müdürlüğü ekipleri özge birimlerimiz bölgede çalışmalarını devam ettiriyor. Duygusal kaybının yaşanmadığı kıran sonrası konutları riskli olan ve otağ dilek eden aileler için 651 çerge kurulumu yapıldı. Ekipler ilk günden itibaren deri kurmaya başladı. Toplamda köylerimizde 651 keçe kuruldu” dedi.

Share: