Edip Ardıl Erel, Mabel Matiz’den sonraları GQ ile yaşadığı olayı anlattı: LGBT haklarını anmamam istendi

Tarzı ve şarkılarıyla adından hezel ettiren Mabel Matiz, temmuz ayında yayınlanan “Devriye” isimli klibi zımnında aksülamel çekerek sansürlendi. 1,5 kamer önce bağış vermesi amacıyla GQ Türkiye’nin armağan törenine davet edilen Matiz, etkinlikte hayret tıpkısı görüngü yaşadı. Klibine muteber sansür zımnında sahneye çıkarılmadığını söyleyen Mabel Matiz, yaşadıklarını anlatınca edip Ardıl Erel bile sessiz kalamadı.

MABEL MATİZ: ÖDÜL VERMEM İÇİN ÇAĞIRIP SAHNEYE ÇIKARMADILAR

Ödül töreninde yaşadıklarından sonradan Instagram hesabından paylaşım işleyen Mabel Matiz, “1-1.5 ay kadar evvel GQ Türkiye ekibinden, Yılın İyileri ihsan gecesinde ödüllerden birini sunma etmem yönünde benzeri arzu ve öneri aldım. Bana bildirilen ve ikram edeceğim bergüzar sırasında, arz için bambaşka biri sahneye çağrıldı. Literatür “Devriye” klibiyle ilişik yaşanan sansür haberleri ve kısık ruzname cihetiyle GQ Türkiye ekibinin akıbet devir benle ilgili takdimden vazgeçtiğini, dönüş boyu özlük içlerinde bunun görüşmelerinin/ tartışmalarının yapıldığını bir numara ağızdan öğrendim” dedi.

“GQ, LGBT+ HAKLARI ANMAMAMI İSTEDİ”

Matiz’in sosyal medyanın gündemine oturan paylaşımından bilahare sessizliğini bozan Arda Erel, GQ ile analog tıpkı format yaşadığını söyledi. Twitter hesabından paylaşım eden Erel, “Sizin başınıza mevrut, GQ sponsorluğunda yaptığımız bire bir podcastte benim da başıma gelmişti maalesef. LGBTİ+ hakları anmamam istenmişti benden, bilhassa dilek edilmişti. Bekâr değilsiniz, değiliz; kelimelerimizle, şarkılarımızla varız; koyu ve kopmayan bağımız bütün var olsun” ifadelerini kullandı.

GQ TÜRKİYE: MABEL MATİZ’DEN ÖZÜR DİLERİZ

Mabel Matiz’in paylaşımının arkası sıra bir açıklamada GQ Türkiye’den geldi. Matiz’in GQ Türkiye’nin kapağına verdiği pozun meydan aldığı açıklamada “Yaşanan talihsizlikle, rapor edildiği şekilde bir kastımız olmasa üstelik son evre büyük benzeri dille organizasyondan kaynaklanan hatamızı ortaya koyan canan Mabel Matiz’i üzdüğümüz üzere bozukluk dileriz. Bize daima sabah yeli veren Mabel’i anlıyoruz, ayrımsız arada, pir ve okumuş tıpkısı gelecek hayalini paylaşıyoruz” denildi.

Share: