Eğitim Bilimi-tedris tarihi muhtemelen oldu, kırtasiyelerde hazırlıklar başladı

Bakir eğitim-tedris yılının bidayet tarihinin galiba olmasıyla Diyarbakır’de kırtasiyelerde hazırlıklar başladı.

Geçtiğimiz ayda Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer’in 2022-2023 eğitim-tedris yılı takvimini açıklamıştı. Nazır Özer’in açıklamasına bakarak, 2022-2023 yetişek-tedrisat yılı 12 Ilkgüz 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Yetişek-öğretiminin takvimimi açıklanmasıyla kırtasiyelerde bile hazırlıklar başladı.

Yenişehir ilçesinde tıpkı kırtasiyede etkin Ümit Buğdaycı ve Güney Bulak, okulların açılmasına mümasil hazırlıklara başladıklarını söyledi. Çalışanlar, kırtasiyecilerin önümüzdeki günlerde henüz fazla çokluk yaşayacağını belirtti. İşletmeciler, bahir beklemenin birlikte, vatandaşlara genel ağ üzerinde yaptıkları alışverişlerde ürünlerin bozuk mi, bakir mi uyarısında bulundu.

Kırtasiyelerde su adım adım başladığını ifade fail Bulak, hele önümüzdeki haftadan bilahare bire bir yoğunluk bekledikleri değerlendirmesinde bulundu. İnsanlarda sabık sene pandemiden ötürü bir ocumak olduğunu anımsatan Kaynak, “Bu sene o korkuyu aşmışlar kadar görünüyor. Güzeşte seneye göre ayrımsız kükremek bulunan durumda. Önümüzdeki günlerde daha dahi çoğalma bekliyoruz” dedi.

Müşterilerin internetten ahzüita yaparken ürünün bozuk yapıt olup olmadığına dikkat etmelerine ilgi calip Bulak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kitaplarda özellikle edimsel olup olmadığına, iskonto fiyatlarına dikkat etsinler. Şu an için çantaya bire bir ikbal var, daha da bekliyoruz. Anasınıfı listeleri mahsus olduktan sonraları o ürünlere üstelik aynı iştiyak olacağını düşünüyoruz.”

“Veliler, zinde ürünlere özen etsin”

Beklenti Buğdaycı ise velilerin çocukların sağlığına ergonomik ve ürünlerin fiyatına dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu. Buğdaycı, “İnşallah ekol alışverişlerinde önümüzdeki hafta itibariyle deniz olacağını düşünüyoruz. Ekol alışverişlerinde velilerimize önerilerimiz, çocukların sağlığına elverişli ürünlere dikkat etsinler. Ürünleri alırken karşılık politikasına kesin ilgi etmeleri gerekiyor, zira fiyatlar zamlı şekilde olabiliyor. Pandemide insanlar üstünde bire bir gocunmak olduğu üzere belirsizlik vardı. Şu an için tartı görünmüyor. Mağazada bire bir su bekliyoruz” şeklinde konuştu. – DİYARBAKIRShare: